Aşı ne kadar koruyor?

Benim dedem de oldu fakat hiç hafif geçtiği yok aşı falan fiyasko linç tayfa yoktur şimdi öğlen toplanırlar buraya.

Dostum bana bir tane aşıların ölüm oranını azaltmadığına dair onaylı akademik makale göster. Eğer elinde böyle bir makale yoksa burada gelip boş boş yorum yaparak uzmanı olmadığın bir konuda insanları yanlış yönlendirme. Aşı olup hasta olmayan ve ölmeyen milyonlarca insana karşı sadece "benim dedem ağır geçirdi" diyorsun. Aşı fiyasko diyorsun. Komik. Sizin uzmanlığınız nedir de böyle kesin konuşuyorsunuz? Madem bu kadar kesin bilgi var elinizde atın buraya biz de görelim, böyle elinizde bir tane onaylı veri yokken, hele de uzmanı değilken bir konunun kesin yorum yaparak insanları yanlış yönlendirmeyin.

Dostum bana bir tane aşıların ölüm oranını azaltmadığına dair onaylı akademik makale göster. Eğer elinde böyle bir makale yoksa burada gelip boş boş yorum yaparak uzmanı olmadığın bir konuda insanları yanlış yönlendirme. Aşı olup hasta olmayan ve ölmeyen milyonlarca insana karşı sadece "benim dedem ağır geçirdi" diyorsun. Aşı fiyasko diyorsun. Komik. Sizin uzmanlığınız nedir de böyle kesin konuşuyorsunuz? Madem bu kadar kesin bilgi var elinizde atın buraya biz de görelim, böyle elinizde bir tane onaylı veri yokken, hele de uzmanı değilken bir konunun kesin yorum yaparak insanları yanlış yönlendirmeyin.

Kalp hastaliklari genclerde 2 katina ciktigina dair bir yazi.

Isvec ve danimarka neden ulkelerinde Moderna yi yasaklamis bir bakarsiniz.

Bu da Biontech asi etkisinin 6 ay sonrasinda muazzam dususu.

Bir kac ay once 12 yas altindaki grupta tehlike olmadigi soyleniyordu. Simdi ise 5-11 yas arasina FDA tarafindan asi olmalarina izin verilecek. Bu sacmalik da neyin nesi?

Surekli insanlari kisitlama altinda tutan ve asi olmayanlarin neredeyse hicbir hakka sahip olmadigi su ulkedeki vaka artislarina bakin.

Ben neden asi olmaliymisim? Uzun vadeli etkilerini biliyor muyuz ki? Asi olanlardan da koronavirusu agir gecirenler oldukca fazla.

İsveç ve Danimarka neden ulkelerinde moderna yi yasaklamis bir bakarsiniz.

Bu da BioNTech asi etkisinin 6 ay sonrasinda muazzam dususu.

Birkaç ay once 12 yas altindaki grupta tehlike olmadigi soyleniyordu. Simdi ise 5-11 yas arasina F'da tarafindan asi olmalarina izin verilecek. Bu sacmalik da neyin nesi?

Surekli insanlari kisitlama altinda tutan ve asi olmayanlarin neredeyse hiçbir hakka sahip olmadigi su ulkedeki vaka artislarina bakin.

Ben neden asi olmaliymisim? Uzun vadeli etkilerini biliyor muyuz ki? Asi olanlardan da koronavirusu agir gecirenler oldukca fazla.

Hocam boşuna anlatmayın. 2-3 sene sonra en geç zaten her şey ortaya çıkacak şimdi insanlar korku ve panik yüzünden ve manipülasyonlar yüzünden gerçegi görecek seviyede degil. COVID süreci aslında zeka testidir. Zeka testinden geçemeyen en az 6 milyar insan var. Zaten insanların çogunlugu zeki degildir. Çogunluk olarak zeki olsak şimdiye uzaya çıkmıştık.

Bu COVID süreci, kuş gribi gibi oldu. O zamanda tavukları hunharca katlediyorlardı sonra dediler kuş gribi abartılmış, gdo'cu tavuk firmaları kazandı.

Adam oraya yazmış. Aşı oldum sıra arkadaşım covidliydi bana bulaşmadı diye. Yahu aşı ortalıkta yokken, 4 kişilik evde 1 kişi hasta oluyor kalan 3 kişi turp gibi burunları bile akmıyordu. Onlar aşı olmuş muydu? Olmamıştı. Demekki o covidliye yaklaştım bana bir şey olmadı diyen arkadaşa bir şey olmamasının sebebi aşı degil. En azından yüzde yüz olay aşıya baglanamaz, bilimsel olarak tamamen bu hurafe olur.

Son düzenleme:
Hocam boşuna anlatmayın. 2-3 sene sonra en geç zaten her şey ortaya çıkacak şimdi insanlar korku ve panik yüzünden ve manipülasyonlar yüzünden gerçegi görecek seviyede degil. COVID süreci aslında zeka testidir. Zeka testinden geçemeyen en az 6 milyar insan var. Zaten insanların çogunlugu zeki degildir. Çogunluk olarak zeki olsak şimdiye uzaya çıkmıştık.

Bu COVID süreci, kuş gribi gibi oldu. O zamanda tavukları hunharca katlediyorlardı sonra dediler kuş gribi abartılmış, gdo'cu tavuk firmaları kazandı.

Adam oraya yazmış. Aşı oldum sıra arkadaşım covidliydi bana bulaşmadı diye. Yahu aşı ortalıkta yokken, 4 kişilik evde 1 kişi hasta oluyor kalan 3 kişi turp gibi burunları bile akmıyordu. Onlar aşı olmuş muydu? Olmamıştı. Demekki o covidliye yaklaştım bana bir şey olmadı diyen arkadaşa bir şey olmamasının sebebi aşı degil. En azından yüzde yüz olay aşıya baglanamaz bilimsel olarak tamamen hurafe.

Protestolar basladi yavastan hocam İtalya vs gibi bazi ulkelerde. Ama is isten gecmis de olabilir maalesef dediginiz gibi dunyada bir korku havasi hakim. Zeka demeyelim de insanlarin ne kadar itaatkar oldugunu test eden bir mekanizma olarak dusunebiliriz.

COVID sureci icinde zenginler daha zengin, fakirler daha fakir oldu. COVID COVID diye aglayanlar ruhsal ve ekonomik olarak iyice fakirlesti. Bir de sondaki seye iyi guldum haha :D O arkadas sunu bilmiyor ki COVID herkese bulasacak. Bir solunum yolu virusu sonucta. Bunu asilar da o dandik 2 TL'lik maskeler de engelleyemez. Korunmaktan ziyade en hafif bicimde nasıl atlatirim diye dusunmemiz lazim da iste millet anlamiyor maske asi zorbaligina devam ediyor.

Türkiyedeki vaka sayılarına bakarsan anlarsın. En çok aşılama yapılan ülkelerden biriyiz, nüfusa oranla en az aşılama yapan hindistan ile vaka olarak aramızda pek fark yok.

İngiltere ve israil nüfusunun yüzde 90'a yakın kadarını aşıladı vaka sayıları azalacak dediler, daha da arttı.
Böylece yüzde 75-85 arası aşılama yaparsanız, toplumsal bagışıklık kazanırısınız lafının bir yalan oldugu, bilimsel olarak kanıtlanmış oldu. Sonra çevir kazı yanmasın dediler ve kıvırdılar. Aşılama ile bu hastalık aşılamaz dedi DSÖ. Zaten gribe 500 senede geçse çare bulamazsınız. Bu bir tıpçı sözüdür. Covid 19'da gribe çok benzedigi için aşı ile çare bulamazsınız. Yukarıda verdigim örnekler zaten çare bulunmayacagının kanıtıdır. Akademik makaleyi istemişsiniz, akademik makaleyi bırak sana global deney ve sonuç veriyoruz hemde tam tarafsız, tamamen gerçek deney ve sonuçlar... Hiç bir manipülasyon ve yalan yok. Tamamen ülkelerin verdigi veriler.

İsveç ve Danimarka neden ulkelerinde moderna yi yasaklamis bir bakarsiniz.

Bu da BioNTech asi etkisinin 6 ay sonrasinda muazzam dususu.

Birkaç ay once 12 yas altindaki grupta tehlike olmadigi soyleniyordu. Simdi ise 5-11 yas arasina F'da tarafindan asi olmalarina izin verilecek. Bu sacmalik da neyin nesi?

Surekli insanlari kisitlama altinda tutan ve asi olmayanlarin neredeyse hiçbir hakka sahip olmadigi su ulkedeki vaka artislarina bakin.

Teşekkürler zaman ayırıp kaynak bulmuşsunuz ama bunların hiçbiri benim soruma cevap değil. Ben aşıların zararı yoktur herkes aşı olsun diye bir şey demedim, aşıların ölüm oranlarını azaltmadığına dair akademik kanıt yok dedim. Arkadaş aşılar korumuyor demiş, ben de aşılar ölüm oranlarını azaltıyor elinizde azaltmadığına dair makale yoksa bu kadar kesin konuşmayın dedim. Sizin gönderdiğiniz makaleler aşıların farklı sonuçları olabileceği ile ilgili. Siz aşı olmak istemiyorsanız olmayın da elinizde ne doğru düzgün veri yokken ne de bu işin uzmanı değilken çıkıp aşılar korumuyor diyerek insanları yanlış yönlendirmeyin. Zaten sizi kolunuzdan tutup zorla aşı yapacak hali yok kimsenin.

Adam oraya yazmış. Aşı oldum sıra arkadaşım covidliydi bana bulaşmadı diye. Yahu aşı ortalıkta yokken, 4 kişilik evde 1 kişi hasta oluyor kalan 3 kişi turp gibi burunları bile akmıyordu. Onlar aşı olmuş muydu? Olmamıştı. Demekki o covidliye yaklaştım bana bir şey olmadı diyen arkadaşa bir şey olmamasının sebebi aşı degil. En azından yüzde yüz olay aşıya baglanamaz, bilimsel olarak tamamen bu hurafe olur.

Siz bu virüsü hiç anlamamışsınız. Bu virüs de diğer virüsler gibi tek farkı öldürücülüğü çok yüksek. Grip virüsüyle karıştırmayın. Aşıların amacı da zaten ölüm oranını azaltmak. Aşıyı üretenler bile kesin bulaşmaz demiyor, etkilerini en aza indiriyor diyor. Anlatılanları iyi okuyun lütfen. Hele o aynı evde yaşayan 4 kişi ile ilgili verdiğiniz örnek tam bir facia.

Türkiye'deki vaka sayılarına bakarsan anlarsın. En çok aşılama yapılan ülkelerden biriyiz, nüfusa oranla en az aşılama yapan Hindistan ile vaka olarak aramızda pek fark yok.

İngiltere ve İsrail nüfusunun yüzde 90'a yakın kadarını aşıladı vaka sayıları azalacak dediler, daha da arttı.
Böylece yüzde 75-85 arası aşılama yaparsanız, toplumsal bagışıklık kazanırısınız lafının bir yalan oldugu, bilimsel olarak kanıtlanmış oldu. Sonra çevir kazı yanmasın dediler ve kıvırdılar. Aşılama ile bu hastalık aşılamaz dedi dsö. Zaten gribe 500 senede geçse çare bulamazsınız. Bu bir tıpçı sözüdür. COVID 19'da gribe çok benzedigi için aşı ile çare bulamazsınız. Yukarıda verdigim örnekler zaten çare bulunmayacagının kanıtıdır. Akademik makaleyi istemişsiniz, akademik makaleyi bırak sana global deney ve sonuç veriyoruz hem de tam tarafsız, tamamen gerçek deney ve sonuçlar... Hiçbir manipülasyon ve yalan yok. Tamamen ülkelerin verdigi veriler.

Siz de hiç anlamamışsınız olayı. Aşıların amacı zaten bulaşmasını önlemekten ziyade bulaş sonrası etkileri en aza indirmek. COVID'e çare bulamazsınız ama COVID yüzünden ölümlere çare bulabilirsiniz. Hem hiçbir şey bilmiyorsunuz hem de manasız boş örneklerle kanıt sunmaya çalışıyorsunuz çok ilginç. Kimse size aşı olunca hiç bulaşmayacağını garanti etmiyor, etkilerini olabildiğince düşük düzeyde tutmak için çabalıyorlar. Çok basit şekilde anlatmak gerekirse, aşısızken virüs kapınca ölüm oranınız ile aşı sonrası virüs kapınca ölüm oranınız arasında uçurum var. Yani vaka sayılarının artması değil ölüm oranlarına bakmanız gerekiyor. Aşının tam olayını anlamamışsınız. Yani şu link atan arkadaşın gönderdikleri dışında elle tutulur hiçbir bilginiz yok ama fikriniz var. Çok ilginç gerçekten tam bir Türkiye gerçeği bilgim yok fikrim var. Hala vaka sayılarını örnek veriyorsunuz o zaman açın bakın aşı öncesi aynı vaka sayılarındaki ölüm oranları ile aşı sonrası aynı vaka sayılarındaki ölüm oranlarına.

Bakın bu bağlantıdaki verileri kontrol edin, orada günlük ölüm oranı diye bir bölüm var. aşı öncesi ve sonrası ölüm oranları arasındaki uçurum farkı görürsünüz. Özellikle Almanya'nın verilerini attım, bu işi ciddiye alarak verileri giren ülkelerden birisi.

Aşağıda yazmış arkadaş yerime sağ olsun milleti boş boş yargılamayın.

Geri
Yukarı