Aşı ne kadar koruyor?

Arkadaşlar bakın bu aşıyı geliştiren ülkelerden ikisi Almanya ve Amerika değil mi? Siz bir düşünün bakalım, bu iki ülkede nüfusunun yarısını 3-4 yıllık bir süreçte öldürtmek vb. bir şey olmasını ister mi? Böyle bir şey olsa zaten dünya sağlık sistemi çöker, doktor kalmaz piyasada. Hocalara gidip Show Habere çıkarsınız sonra. Hele Amerika, sizce böyle bir şey yapar mı? Mantıklı düşünün azcık, hadi araştırmalara inanmıyorsunuz bari mantık yürütün. Adam bir de diyor ki "Dünyanın 6 milyarı bu zeka testini geçemedi." Olaya bak, tek başına arkadaş 6 milyarı salak buldu.:D

@Jan Valjan, anlattıklarınızın hiçbiri verdiğiniz kaynaklarda yazmıyor. Kalp hastalıklarının iki kat arttığı, 6 ayda aşıların etkisinin düştüğüne dair hiçbir şey bulunmuyor.

Bu arkadaşın attığı bağlantıda şöyle diyor; 2. dozdan 6 ay sonra 88'den 47'ye kadar düştü. Yine aynı bağlantıda şöyle diyor; the analysis showed that the vaccine's effectiveness in preventing hospitalization and death remained high at 90% for at least six months, even against the highly contagious Delta variant of the coronavirus. Yani "Pfizer 2 doz aşı, en güçlü varyant olan Delta varyantına karşı bile hastaneye yatış ve ölüm riskine karşı 6 ay boyunca %90 etki gösteriyor" diyor. Yani o sürekli aşı olanlar da virüs kapıyor diye ortalıkta dolaşan bilgisiz arkadaşlar için yazıyorum. Bakın iyi okuyun, bulaşmayı kesin engelliyor demiyor, hastaneye yatış ve ölüme karşı %90 diyor. Hala bilgisiz bilgisiz yok o ülke şu kadar aşı yaptı hala vaka çıkıyor bu ülke şöyle yaptı vaka çıkıyor diye oradan buradan duydukları uyduruk bilgilerle yorum yapan arkadaşlar, okuduğunuzu iyi anlayın. Bu arkadaşlar aşıyı böyle ilahi bir güç olarak görüyor herhalde bir kere olacaksın sonra sonsuz yaşam. Her aşı gibi bu aşının da etkisi zamanla geçiyor ve yenilemek gerekiyor yani çok ilginç arkadaş hayatlarında laboratuvar görmemiş insanlar sabah akşam aşı hakkında atıp tutuyor. Aynen kardeşim bu kadar bilim insanı, doktor mühendis sabah akşam mesai yaptı, yeri geldi evine gitmedi, ailesini görmedi aşı buldu amaç ne? Senin evle iş okul arası 50km ve toplasan 10-15 kişiden oluşan monoton hayatını mahvetmek için mi? Kendinizi bu kadar değerli görmeyin ya. Yok bu bir testti 6 milyar insan kaldı falan komik. Evet dostum sende evrenin sırrını çözecek zeka da sende vasıfta sende ama sen çözmüyorsun, yani istesen çözersin de sen istemiyorsun. Haklısın, sen haklısın.

Hocam boşuna anlatmayın. 2-3 sene sonra en geç zaten her şey ortaya çıkacak şimdi insanlar korku ve panik yüzünden ve manipülasyonlar yüzünden gerçegi görecek seviyede degil. COVID süreci aslında zeka testidir. Zeka testinden geçemeyen en az 6 milyar insan var. Zaten insanların çogunlugu zeki degildir. Çogunluk olarak zeki olsak şimdiye uzaya çıkmıştık.

Bu COVID süreci, kuş gribi gibi oldu. O zamanda tavukları hunharca katlediyorlardı sonra dediler kuş gribi abartılmış, gdo'cu tavuk firmaları kazandı.

Adam oraya yazmış. Aşı oldum sıra arkadaşım covidliydi bana bulaşmadı diye. Yahu aşı ortalıkta yokken, 4 kişilik evde 1 kişi hasta oluyor kalan 3 kişi turp gibi burunları bile akmıyordu. Onlar aşı olmuş muydu? Olmamıştı. Demekki o covidliye yaklaştım bana bir şey olmadı diyen arkadaşa bir şey olmamasının sebebi aşı degil. En azından yüzde yüz olay aşıya baglanamaz, bilimsel olarak tamamen bu hurafe olur.
Ne gerçeği ya? Ne olacak biliyorsanız söyleyin.

Sosyal medyadaki bir yerlerinden sallayan ilgi manyaklarına inanmayın ya.
Bende aşı olacağım ama kol ağrısı olur iğne kırılır felç kalırım diye korkuyorum.
Gidip olduğunuzda boşuna böyle düşünmüşüm diyeceksiniz.

Bu arkadaşın attığı bağlantıda şöyle diyor; 2. dozdan 6 ay sonra 88'den 47'ye kadar düştü. Yine aynı bağlantıda şöyle diyor; the analysis showed that the vaccine's effectiveness in preventing hospitalization and death remained high at 90% for at least six months, even against the highly contagious Delta variant of the coronavirus. Yani "Pfizer 2 doz aşı, en güçlü varyant olan Delta varyantına karşı bile hastaneye yatış ve ölüm riskine karşı 6 ay boyunca %90 etki gösteriyor" diyor. Yani o sürekli aşı olanlar da virüs kapıyor diye ortalıkta dolaşan bilgisiz arkadaşlar için yazıyorum. Bakın iyi okuyun, bulaşmayı kesin engelliyor demiyor, hastaneye yatış ve ölüme karşı %90 diyor. Hala bilgisiz bilgisiz yok o ülke şu kadar aşı yaptı hala vaka çıkıyor bu ülke şöyle yaptı vaka çıkıyor diye oradan buradan duydukları uyduruk bilgilerle yorum yapan arkadaşlar, okuduğunuzu iyi anlayın. Bu arkadaşlar aşıyı böyle ilahi bir güç olarak görüyor herhalde bir kere olacaksın sonra sonsuz yaşam. Her aşı gibi bu aşının da etkisi zamanla geçiyor ve yenilemek gerekiyor yani çok ilginç arkadaş hayatlarında laboratuvar görmemiş insanlar sabah akşam aşı hakkında atıp tutuyor. Aynen kardeşim bu kadar bilim insanı, doktor mühendis sabah akşam mesai yaptı, yeri geldi evine gitmedi, ailesini görmedi aşı buldu amaç ne? Senin evle iş okul arası 50km ve toplasan 10-15 kişiden oluşan monoton hayatını mahvetmek için mi? Kendinizi bu kadar değerli görmeyin ya. Yok bu bir testti 6 milyar insan kaldı falan komik. Evet dostum sende evrenin sırrını çözecek zeka da sende vasıfta sende ama sen çözmüyorsun, yani istesen çözersin de sen istemiyorsun. Haklısın, sen haklısın.
Açıklanan verilerde aşı dedikleri sıvılar ortada yokken de %98 ciddi vaka olmamışken, sonuçlanan vakalarda ölüm oranı da %1 altında iken "aşı olmasam halim ne olurdu ciddi sorun olmadı" diyen insanın bu sözleri kanıtların değil duyguların ürünüdür. Aşı etkisi de bu şekilde:
FCnO_1nXsAA-NoP.jpg

Yeni Zelanda ornegine bakar misiniz acaba? Boyle bir ulke olalim istiyorsunuz herhalde?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu flood taki verileri tek tek inceleyin. Akliniza kaziyin. Kaynaklar da mevcut. Ogreneceksiniz en sonunda bu isin aslinin ne oldugunu.

Sonda da insanlari kucumsemissiniz bir sey demiyorum. Biz alt varliklariz, onlar da ustun insanlar. Peki oyle olsun. :)

Siz de hiç anlamamışsınız olayı. Aşıların amacı zaten bulaşmasını önlemekten ziyade bulaş sonrası etkileri en aza indirmek. COVID'e çare bulamazsınız ama COVID yüzünden ölümlere çare bulabilirsiniz. Hem hiçbir şey bilmiyorsunuz hem de manasız boş örneklerle kanıt sunmaya çalışıyorsunuz çok ilginç. Kimse size aşı olunca hiç bulaşmayacağını garanti etmiyor, etkilerini olabildiğince düşük düzeyde tutmak için çabalıyorlar. Çok basit şekilde anlatmak gerekirse, aşısızken virüs kapınca ölüm oranınız ile aşı sonrası virüs kapınca ölüm oranınız arasında uçurum var. Yani vaka sayılarının artması değil ölüm oranlarına bakmanız gerekiyor. Aşının tam olayını anlamamışsınız. Yani şu link atan arkadaşın gönderdikleri dışında elle tutulur hiçbir bilginiz yok ama fikriniz var. Çok ilginç gerçekten tam bir Türkiye gerçeği bilgim yok fikrim var. Hala vaka sayılarını örnek veriyorsunuz o zaman açın bakın aşı öncesi aynı vaka sayılarındaki ölüm oranları ile aşı sonrası aynı vaka sayılarındaki ölüm oranlarına.

Bakın bu bağlantıdaki verileri kontrol edin, orada günlük ölüm oranı diye bir bölüm var. aşı öncesi ve sonrası ölüm oranları arasındaki uçurum farkı görürsünüz. Özellikle Almanya'nın verilerini attım, bu işi ciddiye alarak verileri giren ülkelerden birisi.

Dostum cehaletinle seni başbaşa bırakmayıp iyilik yapıyorum şuan, yorumlarımı önyargısız okursan belki bir şeyler kaparsın. Bu yazacagım yorum kendi fikrim degil, bizzat satılmamış bagımsız doktorların fikirleridir. Hani o TV'lere çıkartmadıgınız, karşıt fikre tahammülü olmayan faşistlerin körler sagırlar birbirini agırlar diye takıldıgı programlarda bu doktorları göremezsin. O sebeple iyi oku.

Aşının koruyuculuk oranı yüzde 95 falan degil söylendigi gibi, Önceden covid kapanlar arasında ölüm oranı yüzde 5 bile degildi, Aşılar piyasaya çıktıktan sonra yine aynı. Yani tamamen plesebo etkisi, aşı vurulmadan önce nasıl ölüm oranı düşükse covid kapanlar arasında, aşı vurulduktan sonrada durum aynı. Ama adam diyor aşı vuruldum ondan hafif atlattım. Aslında bu adamın bünye saglam aşı piyasada yokken covid kapsa yine hafif atlatacaktı olay bu kadar basit. Aşıyı satan adam para kazanmak için tabikide bol keseden sallayacak.

Aşı hastalıktan korumuyor, ölümü engelliyor iddiana cevapta;
İngiltere ve israil'de yüzde 90 aşılama oldu diyorum ama vaka ve ölüm sayıları patladı. Hala yok aşı şöyle aşı böyle diye aşıtaparlık yapıyorsunuz. Sana bilimsel verileri vermişim. Hiç bir yere bakma matematiksel hesaplamalara ve bilimsel verilere bak. Aşıyı üreten adam yüzde 95 koruyucu tabikide diyecek ama neye dayanarak, sana cevap vereyim duvara dayanarak diyor. Manipülasyon yapmak çok kolay aşı yokken zaten ölüm oranları yüzde 5 bile degildi, 100 kişi toplarsın aşı vurursun onları takip edersin 4-5 ay sonra dersin aşım yüzde 95 koruyor. Zaten aşı yokkende ölüm oranı max yüzde 5 bile olmadıgı için yüzde 95 koruyor benim aşılarım diyerek, manipülasyonun kralını yaparsın. Özellikle saglıklı 100 kişi toplayıpta yapabilirsin o zaman daha da kralını yaparsın manipülasyonun.

Ölüm oranları yüzdeye vurursak artıyor yada aynı seviyelerde oluyor. Yani aşının hiç bir faydası yok. Yukarıda verdigim örneklemede aşı yokkende hafif atlatanlar aşı vurulunca yine hafif atlatıyor ama maharet aşıda degil, bünyelerindedir. Hem bu virüs yeni oldugu için grip ile kıyaslarken gripten güçlü demeniz gülünç ve cehalet örnegidir. Daha yeni oldugu için güçlü olması normal ama zamanla dogal bir virüsse, güçsüzleşip uyum saglayacak. Dünya tarihinde tüm salgınlar önce güçlü olarak başlar ama yaygınlıgı biraz düşüktür. Sonra gücü azalır yaygınlıgı artar.

Ve bu sıvılara zaten aşı demekte bilime ihanettir. Çünkü FAZ çalışmalarını tamamlaması gerekir bir sıvının aşı olması için, şu an bu sıvılar sadece sıvıdır, aşı degildir. FAZ çalışmaları zaten bitseydi Dr. Ugur şahin kendisi bu aşıyı olurdu. Ugur şahinin video'lu açıklaması var. Kendime ve ekibime aşı yapmam bu riski göze alamayız diyor. Biz daha aşı üretecegiz diyor. Aşısının ne kadar balon oldugunu buradan görebilirsiniz. Kendi canı kıymetlide 7 milyar insanın canı kıymetsiz mi? Bu açıklmalardan sonra hala aşı olanlar birde gitmişken IQ testide yaptırsın.

Bu corona sürecinin yüze yakın çelişkisi var ama anlayana bu yazdıklarımda yeterli. Anlamayana sıvıtaparlara diyecegim tek şey Tarih sizi gelecekte kandırılmışlar ve magdurlar olarak yazacak.

Denemedim denememde aşı olanların hali ortadan.

Siz bilirsiniz.

Bende aşı olacağım ama kol ağrısı olur iğne kırılır felç kalırım diye korkuyorum.

Bence korkmayın gidin aşınızı olun bende 2 doz aşı oldum eğer korkuyorsanız Sinovac aşısı olun hem yan etkisi yok hem de etkisi az korkmayın felç kalmazsınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı