Aşı olacak mısınız?

Aşı olucak mısınız?

• Evet

Oy: 383 60,9%
  • Hayır

Oy: 141 22,4%
  • Kararsızım

Oy: 105 16,7%

• Oy verenlerin toplamı
    629
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Almanya an itibariyle BioNTech olana vizeleri açtı, Sinovac olanlara veya aşısız olanlara vize yok.
Bilginize.
O zaman tüm ülkelerin sartlarinı bekleyelim, ona gore olalım yani aşı karşıtı degilim, asker dönüşü olacaktım ama haberi dün gece okuyunca direk erteledim. Yavaştan kısıtlama ve ayrımcılık istekleri ve düşünceleri bu sekilde gercekten çok sacma boyutlar alicak gibi ne yani sinovac olanlar birde gidip 2 doz biontech mi olacak ? Abd çıksın "2 doz johnson and johnson" olmayanı almıyoruz desin. Rusyada sputnik desin. Vücut aşıdan folloş olsun öyle mi ? Detayli düsünüldüğun tr dışına çikmayan yada çıkamayacak kişinın oturupta aşı olmayana kısıtlama talebi istemesi bu durumda sacmalik ve bu tarz sorunları ortaya çıkaracak, evinde oturan adam aşısıni olduysa bi zahmet olmayana müdahale etmesin. Hee illa boyle olacaksa nerde bu devlet nerde bu hükumet diye sorulur.

O zaman tüm ülkelerin sartlarinı bekleyelim, ona gore olalım yani aşı karşıtı degilim, asker dönüşü olacaktım ama haberi dün gece okuyunca direk erteledim. Yavaştan kısıtlama ve ayrımcılık istekleri ve düşünceleri bu sekilde gercekten çok sacma boyutlar alicak gibi ne yani sinovac olanlar birde gidip 2 doz biontech mi olacak ? Abd çıksın "2 doz johnson and johnson" olmayanı almıyoruz desin. Rusyada sputnik desin. Vücut aşıdan folloş olsun öyle mi ? Detayli düsünüldüğun tr dışına çikmayan yada çıkamayacak kişinın oturupta aşı olmayana kısıtlama talebi istemesi bu durumda sacmalik ve bu tarz sorunları ortaya çıkaracak, evinde oturan adam aşısıni olduysa bi zahmet olmayana müdahale etmesin. Hee illa boyle olacaksa nerde bu devlet nerde bu hükumet diye sorulur.
Kısıtlama olsun diye tutusanların çogunluğunun derdi cafe restorant olunca İste böyleeee oluyor. 😂
Bu durum icin karışik kokteyl aşı üzerinde çalışıyorlarmış. 😂
Ekibin videosu youtube düstü, başlaŕında garavel denilen kariyerinde cesitli başarilari bulunmayan, nobel ödülsüz bir bilim insani var ekip cok saglam.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
Ben olmayacağım siz bana şimdi hayatımızı riske atıyorsun diyeceksiniz ama şu an olsam hadi sizi de riske atmasam bile 5 yıl içinde aşının kalıcı hastalıkları ortaya çıkabilme ihtimalı var.

Son düzenleyen: Moderatör:

Ben sadece haberi paylaştım, adamlar ülkelerinde covid riskini almak istemiyor. Sinovac için onay çıkarsa muhtemelen ondan da istemezler.
Ben olmayacağım siz bana şimdi hayatımızı riske atıyorsun diyeceksiniz ama şu an olsam hadi sizi de riske atmasam bile 5 yıl içinde aşının kalıcı hastalıkları ortaya çıkabilme ihtimalı var.
Ne gibi hastalıklar mesela?

Merak ettiğim bir mevzu var. Aşı olmak demek taşıyıcı olmamak demek mi? Aşı sadece bizi korumuyor mu? Hani aşı olunca ülkelerin giriş izni vermesinden yola çıkarak bunu soruyorum.

Merak ettiğim bir mevzu var. Aşı olmak demek taşıyıcı olmamak demek mi? Aşı sadece bizi korumuyor mu? Hani aşı olunca ülkelerin giriş izni vermesinden yola çıkarak bunu soruyorum.
Aşı mevzusu bireysel değil toplumsaldır. Aşı olan insan virüsün vücudunda mutasyon geçiremeden etkisizleşmesini sağlar. Aşısız bireyin vücudunda virüs yaşama ortamı bulur ve bulaş arttıkça virüsün mutasyon geçirme şansı da artar. Hindistan'daki gibi çok tehlikeli varyantlar bu yüzden yayılıyor.

Aşı olmak bulaşıcılığı da azaltıyor. (Biontech) Buradan yola çıkarak sadece seni değil çevrendekileri de dolaylı yoldan koruyor.
Böyle bir ihtimal olduğuna dair bir kanıtın var mı?
Detayli düsünüldüğunde tr dışına çikmayan yada çıkamayacak kişinın oturupta aşı olmayana kısıtlama talebi istemesi bu durumda sacmalik ve bu tarz sorunları ortaya çıkaracak, evinde oturan adam aşısıni olduysa bi zahmet olmayana müdahale etmesin. Hee illa boyle olacaksa nerde bu devlet nerde bu hükumet diye sorulur.
Saçmalık değil, toplum bağışıklığına erişilmesi için isteniyor. Aşı olmayı istemesen bile en azından aşı karşıtı bilgi kirliliği yayılmasını önlemeye uğraşıyor birçok kişi. Bu hem aşı olacakları, hem kararsızları etkiliyor. Örnek olarak 100 kişiden 70'i aşılanınca toplum bağışıklığı sağlanıyorsa aşı olmayacak 30 kişiden 15'i aşı karşıtı, 15'i aşı kararsızı diyelim; aşı olacak 70 kişiden de 20'si aşı kararsızı ama aşı olmayı düşünüyor olsun, aşı karşıtı propaganda yapanlar aşı kararsızlarını da aşı olmaktan uzaklaştırarak 100'de 70 aşılama varken 100'de 50'ye düşürerek toplum bağışıklığı oluşmasını engelliyorlar.

Aşı olmak istemiyorsanız devlet bir kısıtlama getirmediği sürece olmayabilirsiniz, sadece aşı karşıtı söylemlerde bulunup insanların kafasını karıştırmayın, bu kadarı yeterli.

Son düzenleme:
Ben sadece haberi paylaştım, adamlar ülkelerinde covid riskini almak istemiyor. Sinovac için onay çıkarsa muhtemelen ondan da istemezler.
Haberi paylastinız için bir sey demedim aksine memnun oldum. Sinovac icin onay çıkarsa diye bir durum söz konusu degil bu iş tamamen siyasi olaya evriliyor. Yani sevdigim ulkelere okay, digerleri ne yaparsa yapsın durumuna donücek.
O aşıya onay ver buna verme bana gelecekse benim aşimı olsun gelmeyecekse beni ilgilendirmez mi denilecek.
Mart ayinda paylaşılan bir tablo var ozetini atıyorum. Güncel hali en fazla 3 aşağı 5 yukarı oynar. Burda farklı bir sürü aşi var
SmartSelectImage_2021-06-20-15-43-25.png

Hocam ya hastalanıp bağışıklık kazanacaksın ya da aşısını olacaksın. İki seçeneğimiz var. Araştırmalara göre Covid-19'da uzun dönem rahatsızlıklara sebep oluyor. Aşıya bakıyorsun o da uzun dönemde rahatsızlıklara sebep olabiliyor.
Covid-19 uzun dönemde hastalıklara sebep oluyor, bu bir gerçek ancak aşıların uzun dönemde bir rahatsızlığa yol açabileceğinin herhangi bir kanıtı yok. (Aşı en geç 2-3 ay içinde etki gösterebilir)
Ben önce Biontech istiyordum fakat sonra geleneksel aşının daha iyi olduğuna karar verdim. En azından yan etki oranı daha az.
Yan etki oranları hemen hemen aynı gibi, güvenmiyorsanız geleneksel aşı da olabilirsiniz.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı