Aşı olacak mısınız?

Aşı olucak mısınız?

• Evet

Oy: 383 60,9%
  • Hayır

Oy: 141 22,4%
  • Kararsızım

Oy: 105 16,7%

• Oy verenlerin toplamı
    629
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Aşı olmak bulaşıcılığı da azaltıyor. (Biontech) Buradan yola çıkarak sadece seni değil çevrendekileri de dolaylı yoldan koruyor.

Böyle bir ihtimal olduğuna dair bir kanıtın var mı?

Saçmalık değil, toplum bağışıklığına erişilmesi için isteniyor. Aşı olmayı istemesen bile en azından aşı karşıtı bilgi kirliliği yayılmasını önlemeye uğraşıyor birçok kişi. Bu hem aşı olacakları, hem kararsızları etkiliyor. Örnek olarak 100 kişiden 70'i aşılanınca toplum bağışıklığı sağlanıyorsa aşı olmayacak 30 kişiden 15'i aşı karşıtı, 15'i aşı kararsızı diyelim; aşı olacak 70 kişiden de 20'si aşı kararsızı ama aşı olmayı düşünüyor olsun, aşı karşıtı propaganda yapanlar aşı kararsızlarını da aşı olmaktan uzaklaştırarak 100'de 70 aşılama varken 100'de 50'ye düşürerek toplum bağışıklığı oluşmasını engelliyorlar.

Aşı olmak istemiyorsanız devlet bir kısıtlama getirmediği sürece olmayabilirsiniz, sadece aşı karşıtı söylemlerde bulunup insanların kafasını karıştırmayın, bu kadarı yeterli.
Yorum yapacaksanız, yazdığım yorumun bütün halini paylaşın. Bu haliyle sizin yaptığıniz tamamen yanlış. "sadece aşı karşıtı söylemlerde bulunup insanların kafasını karıştırmayın, bu kadarı yeterli." Sadece aşi karşıtı gibi göstermişsiniz yorumumu, resmen işinize gelen kısmı almışsınız. Yazdığınız yorumun, yazdığım yorumla gram alakası yok. Yorum yapmak için yapmayın, insanları karşıt gösterip kıştırmaya gerek yok.

Daha en ufak ağrı kesici bile içmem yasak iken herkese aşı olmayı tavsiye ediyorlar. Bu durumda nasıl aşı olabilirim. Doktorum bile grip ve zatürre aşısını olmamı söylüyor.

Covid-19 uzun dönemde hastalıklara sebep oluyor, bu bir gerçek ancak aşıların uzun dönemde bir rahatsızlığa yol açabileceğinin herhangi bir kanıtı yok. (Aşı en geç 2-3 ay içinde etki gösterebilir)

Yan etki oranları hemen hemen aynı gibi, güvenmiyorsanız geleneksel aşı da olabilirsiniz.
Hocam böyle diyorum ama ne gelirse bahtımıza artık. Tabii seçme hakkım olursa geleneksel seçerim. Ailemde sinovac oldu 2 doz, iç bir sorun yaşamadılar. Öyle yada böyle aşıyı herkes olacak. Ne kadar bağışıksız insan bence o kadar mutasyon ihtimali.
Daha en ufak ağrı kesici bile içmem yasak iken herkese aşı olmayı tavsiye ediyorlar. Bu durumda nasıl aşı olabilirim. Doktorum bile grip ve zatürre aşısını olmamı söylüyor.
Geçmiş olsun hocam, eğer sorun etmezseniz ne tür bir rahatsızlığınız var?

Sağ olun hocam. Hastalığın ismi çok uzun ODPBH şeklinde aratırsanız çıkar. Mini özet böbreklerde kist oluşumuna sebep oluyor.
Hocam, Allah şifa versin. Bir göz attım şimdi gerçekten zor bir hastalıkmış. Çok çok dikkat edin kendinize. Sağlıktan başka hiç bir şey önemli değil. Doktor değilim fakat bilgim dahilinde aşının hastalığınızda ilgili bir bağlantısı yok. Aşı olmanızda sakınca olmaz diyorum üstüne üstelik size faydası bile olacaktır. Aşı konusunu düşünün hocam, gerekli kişilerede başvurun fikir alın. İhmal etmeyin.

Yorum yapacaksanız, yazdığım yorumun bütün halini paylaşın. Bu haliyle sizin yaptığıniz tamamen yanlış. "sadece aşı karşıtı söylemlerde bulunup insanların kafasını karıştırmayın, bu kadarı yeterli." Sadece aşi karşıtı gibi göstermişsiniz yorumumu, resmen işinize gelen kısmı almışsınız. Yazdığınız yorumun, yazdığım yorumla gram alakası yok. Yorum yapmak için yapmayın, insanları karşıt gösterip kıştırmaya gerek yok.
Yorumunuzu hedef göstermeye çalışmıyorum, ilk olarak insanların neden diğer insanlara aşı olmasını söylediğini açıkladım. Daha sonraysa bundan yorulan insanların aşı karşıtı söylemleri önlemeye çalıştığından bahsettim. Sizin aşı karşıtı söylemleriniz yoksa alınmanıza gerek yok bu durumda. Ben belli bir kısmına cevap verdim sadece tamamına değil, aldığım kısım da bağlamdan koparmıyor yorumunuzun tamamını.

Hocam, Allah şifa versin. Bir göz attım şimdi gerçekten zor bir hastalıkmış. Çok çok dikkat edin kendinize. Sağlıktan başka hiçbir şey önemli değil. Doktor değilim fakat bilgim dahilinde aşının hastalığınızda ilgili bir bağlantısı yok. Aşı olmanızda sakınca olmaz diyorum üstüne üstelik size faydası bile olacaktır. Aşı konusunu düşünün hocam, gerekli kişilerede başvurun fikir alın. İhmal etmeyin.

Öyle bir şey ki hastalık öldürmekten beter ediyor. Üniversite hastanesinde prof. Muayene oluyorum (yoksa sürünüyorsun) kendisi bana grip ve zatürre aşısı ol dedi. Üniversite zaten açıktan okumayı planlıyorum. Gezme, vs yok. Duruma göre yap derse yaparım. Bayağı dikkat ediyorum zaten. Amin hocam haklısınız.

Grip veya zatürre aşısı olmanı tavsiye etmesi açıkçası pek mantıklı gelmedi. Covid aşısı olmanda bir sıkıntı yoksa olabilirsin, genellikle aşı olmadan önce hekimine başvuruyor insanlar herhangi bir sıkıntı olur mu diye.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı