Aşı oldunuz mu?

İlk dozumu 1 saat önce oldum kolum da ufak bir ağrı var şuanlık başka birşey yok, umarım inşallah'da olmaz kimseye.

Aşıya karşı değildim fakat son yaşadığım şeylerden sonra karşı olmaya başladım. Dün annemin testi pozitif çıktı ve ablam, babam ve bende test yaptırmaya gittik. Ben reşit olmadığım ve herhangi bir şikayetim olmadığı için test olamadım. Babam aşı olmadı ve testi negatif çıktı ama ablam ikinci doz aşıyı olmasına rağmen pozitif çıktı. Ben aşının koruduğuna inanmıyorum açıkcası.
Zaten aşı sana yüzde yüz koruma sağlamıyor. Hastalığa yakalandığında hastalığın hafif seyretmesini sağlıyor.

Aşıya karşı değildim fakat son yaşadığım şeylerden sonra karşı olmaya başladım. Dün annemin testi pozitif çıktı ve ablam, babam ve bende test yaptırmaya gittik. Ben reşit olmadığım ve herhangi bir şikayetim olmadığı için test olamadım. Babam aşı olmadı ve testi negatif çıktı ama ablam ikinci doz aşıyı olmasına rağmen pozitif çıktı. Ben aşının koruduğuna inanmıyorum açıkcası.
Sen yanlış anlamışsın. Aşı olanlara da bulaşabiliyor. Sadece yoğun geçirmiyorsun.

Olmadım, asla olmayacağım.
Aşı olmak istemeyen olmasın. Doğal seçilim gibi olacak. Kendisine saygısı olan ve IQ'su belli bir rakamı geçmiş olanlar aşı sayesinde daha yüksek yaşama oranına sahip olurken aşı olmayan grup yavaş yavaş ölecek.

Örnek; Ingiltere ile Brezilya neredeyse aynı vakayı veriyor ama ölüm rakamlarında Ingiltere katlarca düşük.

Evet evet, aşı önemli tabi. Özellikle Bion-tech olun diyorlar. 4. Doza kadar gideri varmış. Yan etkileri de önemli değil. Sadece baş ve kas ağrısı, mide bulantısı, kalp spazmı, kalp krizi, kalp yetmezliği, akciğer yetmezliği, ölüm gibi önemsiz birkaç zırva var. Bunları da atlatırsın yani. Ondan dolayı tavsiye ederim.

Geri
Yukarı