Aşı olmaktan korkuyorum

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Aslında doktorlar da şunu söylüyor, internetten sağlık adına asla kaynak almayın diyorlar. Alanlara kızıyorlar.

Yorumlar da çok bilen arkadaşlar var, çok biliyormuş gibi bir de akıl verir gibi yazmışlar. Bu aşıyı ömür boyu vurulmak istiyorsanız buyurun vurulun. Aşı karşıtı değilim diye de belirtmiş arkadaş aşı karşıtlarını savunuyorsun ne demek enteresandır. Bu aşıyı kronik rahatsızlığı ve 60 ve 65 yaş üzeri anlarım da 14 yaşın da ki bir kişinin aşı vurulması çok düşündürücü bir şey, bilen de bilmeyen de sağ olsun konuşmuş. Yahu bizleri bilgilendiren doktorların esas çoğu nette bilgi veriyor bir de tehdit ediliyorlar ve konuşmaları, videoları kaldırılıyor. Aşı vurulan sağlıklı bir genç zaten bu hastalığa yakalanabiliyor yani, aşı vurulmayan insan ile eş değer de, bu sağlıklı insana aşı vurmanın mantığını bana bura da doğru dürüst açıklayacak bir tane kişi var mı acaba açıklasın? 14 yaşında ki arkadaşım ya da genç arkadaşlar, vuruldun ya bu aşıyı maalesef bu virüsü kapmayacaksın diye bir şey yok. Birazcık şansın yaver giderse olduğun aşı hangi varyanta karşı etkili ise ona karşı etkili olabilir ama sen beta varyantına karşı koruyuculuğu olan bir aşıyı vuruldun Delta, Delta Plus, mu gibi varyantlara yakalanırsan zaten hiçbir anlamı kalmayacak. 11 ay da 3 defa korona olan insan okudum bunun hepsi de aynı varyant olduğunu düşünmüyorum. Fazla uzatmak istemiyorum ama test sonucuna gelirsek, hayır arkadaşlar bu PCR testi yüzde 80 falan doğruluğu da yoktur araştırıp öğrenebilirsiniz. Prof. Dr Mehmet ceyhan bile doğruluğu yüzde 50 demiştir ama daha da altın da yanıltıcı sonuçlar veriyor. PCR'ın mucidi ve nobel ödülü almış kişi bile bu test ile bu gibi viralleri test etmeyin yanılırsınız diye konuşmuş videosu da var. Bu arada İsveç PCR testini kaldırdı yani PCR ile test yapmıyor artık ve nedeni gayet açık. Evet ben de aşı karşıtı değilim inanan inanır, damarlarım da şu an aşılar var, aşı karşıtı olmadığımın bu da bir kanıtı ama, bunların koruyuculuğu ve yan etkileri belli kanıtlanmış aşılardır.

@Kiri

@Emma Stone kusura bakmayın hocam, mesajı yarım yazmışım. Diyecektim ki aşı olduktan sonra bir sıkıntı çıkıyor mu? Bilgilendirir misiniz yazacaktım unutmuşum :D

Hocam vurulali şu an itibari ile 1 gün oldu tam. Kol ağrım geçti ama halsizliğim var ve artı olarak başım ağrıyor umarım geçer.

Hiç dert etme. Dünyadaki en alerjik insan olabilirim. <92 çıkması gereken igE (İmmünoglobulin E) değerim 970 küsür çıktı. Kendisi alerji ile ilgili bir şey. İki dozumu da oldum. İğneyi hissetmeyeceksin bile, laf olsun diye demiyorum, harbiden hissetmeyeceksin. Kolun ağrıyacak sadece biraz. 12 saate geçer tahminimce. Hiçbir sorun olmaz. Korona kapıp yoğun bakımlarda sürünmekten kat kat iyidir :) @Emma Stone

Edit: Aşıyı çoktan olmuşsun bile gördüğüm kadarıyla. Neyse, başkalarına yardımcı olur artık bu yazdığım :) Geçmiş olsun.

Hiç dert etme. Dünyadaki en alerjik insan olabilirim. <92 çıkması gereken ige (immünoglobulin e) değerim 970 küsur çıktı. Kendisi alerji ile ilgili bir şey. İki dozumu da oldum. İğneyi hissetmeyeceksin bile, laf olsun diye demiyorum, harbiden hissetmeyeceksin. Kolun ağrıyacak sadece biraz. 12 saate geçer tahminimce. Hiçbir sorun olmaz. Korona kapıp yoğun bakımlarda sürünmekten kat kat iyidir :) @Emma Stone

Edit: Aşıyı çoktan olmuşsun bile gördüğüm kadarıyla. Neyse, başkalarına yardımcı olur artık bu yazdığım :) geçmiş olsun.

Çok teşekkür ederim 🙂

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı