Aşı olmalı mıyım?

XEfe.Bey

Hectopat
Makaleler
2
Merhaba arkadaşlar, benim yakınım korona oldu ve çok zormuş boğuluyor gibi olup nefesim kesiliyordu dedi ve ben biraz düşündüm uzun araştırma karşılaştırma ve yorumları okuma sonucunda aşı olma kararı aldım fakat bu sefer çevrem korkutuyor. Kalp krizi kısır yapma beyin kanaması gibi etkileri olduğunu söylüyorlar ben kime itibar edeceğimi şaşırdım sizce ne yapmalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar, benim yakınım korona oldu ve çok zormuş boğuluyor gibi olup nefesim kesiliyordu dedi ve ben biraz düşündüm uzun araştırma karşılaştırma ve yorumları okuma sonucunda aşı olma kararı aldım fakat bu sefer çevrem korkutuyor. Kalp krizi kısır yapma beyin kanaması gibi etkileri olduğunu söylüyorlar ben kime itibar edeceğimi şaşırdım sizce ne yapmalıyım?

Olmalısın, fakat ileride ne olur bilemessin bunu göze alarak ol.

Ben olmayacağım mesela.

Sizin beyninizi kim yıkıyor bilmiyorum ama yok kısırmış, beyin kanamasıymış gibi şeyler yok. Dünya üzerinde milyarlarca insan bu aşıdan oldu. Virüs ise her geçen sürede mutasyona uğrayıp daha hızlı yayılıyor. Belki de gücü katlanarak artıyor. Aşı olmazsan ileriki zamanlarda covid olduğun zaman çok sıkıntı çekersin.

Aşı seni ciddi hastalıktan veya ölümden mümkün oldukça koruyacaktır. Aşı olmalısın.
Kullandığımız her şeyin bir yan etkisi var, aşının da var. Ama coronavirustan dolayı ölmektense aşı olmak iyidir. Ayrıca milyarlarca insana öyle bir şey yapamazlar, rahat ol.

Genellikle senin kararın yaparsan 2 3 günlük kol ağrısı veya halsizlik hissedebilirsin genellikle insandan insana değişiyor böyle şeyler ama bence yapmalısın.

Dünya üzerinde milyarlarca insan aşı oldu, kimse size zarar vermek isteyecek kadar önemsemiyor sizi; o kadar önemli birisi değilsiniz.

Evet.

Öncelikle geçmiş olsun kardeşim. Aşını ol bence ama sen bilirsin. İnternetten avantajlarına ve dezavantajlarına bakın. Ona göre olun.

@121228 sınıfta çok çalışkan ileri görüşlü bir arkadaşım söylüyor uzun uzun araştırmış benim de aklım karıştı.

Dediğim gibi ileride sorun yaratabilir sonuçta mRNA aşısı bunun sonuçlarına katlanacaksanız olun.

Bazı arkadaşlar dünyada herkes oldu bir sen mi değerlisin diyecekler ama her kişinin vücudu işleyişi farklı olduğu için her farklı kişide farklı reaksionlar gösterecektir.

Geri
Yukarı