Aşı olmayı neden reddediyorsunuz?

Bu arada 160 IQ demişsiniz de, Einstein'in IQ seviyesi 160 zaten. Ne bekliyorsunuz? Akademisyen miyiz biz?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Erken diyen arkadaşlar için "teknoloji nedir?" araştırmasını öneriyorum. Gelişen teknoloji ile her şey eskisinden daha kısa sürede üretilip, araştırılabiliyor. DSÖ'nün da onay verdiği bir aşıdan ileriki zamanda size bir zarar gelmez merak etmeyin. Yüksek bir risk taşısa hiçbir Avrupa ülkesi vatandaşlarına aşılama yapmazdı. Nüfus sıkıntısı çeken ülkeler neden kendi nüfuslarını riske atsınlar?

Ülkemizde ve dünyada yaygın olarak Çin aşısı şeklinde bilinen Sinovac'ın 29 Haziran’dan bu yana uygulanan B18880035A serisi aşılarının kullanımı dün Sağlık Bakanlığı’nın talimatıyla durduruldu.
Kaynak: Sözcü

İnsanlar böyle olayların olabileceğini biliyor. Ve benim gibi beklemeyi tercih ediyor. Ha olacak mıyız evet ama şimdilik hayır.

Ülkemizde ve dünyada yaygın olarak Çin aşısı şeklinde bilinen Sinovac'ın 29 Haziran’dan bu yana uygulanan B18880035A serisi aşılarının kullanımı dün Sağlık Bakanlığı’nın talimatıyla durduruldu.

İnsanlar böyle olayların olabileceğini biliyor. Ve benim gibi beklemeyi tercih ediyor. Ha olacak mıyız evet ama şimdilik hayır.
O aşının durdurulma sebebi "Delta Varyantına" karşı etkisinin olmaması.

O aşının durdurulma sebebi "Delta Varyantına" karşı etkisinin olmaması.
GEREKÇESİNİ KİMSE BİLMİYOR
TTB Genel Sekreteri Bulut, gerekçesi tam bilmemekle birlikte muhtemelen bir sorun yaşandığını söyleyerek, “Bu seri aşılarla ilgili muhtemelen bir sorun yaşandı, kullanımını askıya aldılar. Bu aşıları tekrar kontrole aldılar. Kontrole alınma gerekçesini, sonrasında aşıların geri çekilip çekilmeyeceğini veya tekrar kullanımına devam edilip edilmeyeceğini bilmiyoruz” dedi.

Eğer dediğiniz sebeptense bu aşıyı vurdurup, sonrasında Delta Varyantına yakalanırsam n'olacak?

Dostlar, bir türlü anlamıyorum. Neden aşı olmayı reddediyorsunuz? İstemiyor oluşunuzdaki sebep nedir? Aşının gereksiz olduğunu mu düşünüyorsunuz? Farklı bir amaç için mi üretildiğini düşünüyorsunuz? Savunduğunuz argümanlar nedir? Aşı olmanın sana ve çevrene faydaları söylene söylene insanların dilinde tüy bitti, ayrıca bu çok mantıklı yani bu yetmez mi? polemik yaratmaya çalışmıyorum. aşı olmak istemeyenler için soruyorum sadece; neden istemiyorsunuz abi? Ölümcül bir hastalık var ve çaresini istemiyorsun, çok ilginç. Cevap yazacak herkesin IQ'sunu 160 olarak varsayıyorum ve cevaplarınızı merak ediyorum. Yazarken meraklı bir ruh hali ile yazdım, siz de ona göre cevap verirseniz sevinirim. Kavga etme niyetinde değilim.

Ben aşı oldum ama Sinovac gelene kadar bekledim öyle oldum şahsen BioNTech'den korkuyorum.

Aşının hazır olduğunu düşünmüyorum. Olaylar çok hızlı gelişti. Biraz beklemeyi düşünüyorum. Hassas bir bünyem olduğu için aşı konusunda aceleci olmamak tercihim. Hem de bir çok profesör ve bilim insanları; ''Aşılar şu anlık hazır değil, olmayın.'' diyorlar.

Aşılarda çip var, bizi ele geçirmek için yapılıyorlar, bizi öldürecekler gibi diyenler ise saçmalıyor bence.
Aşı olup salıyorlar. Çipi aşıdan sonra taksalardı görürdük. İğne yaparken taksalardı hissederdik. Çip sıvı olmadığı için yalandır.

Yeni konular

Geri
Yukarı