Aşık Olduğum Kızın Nişanlanması

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Hem senin için, hem belki de aynı durumda olanlar için yazayım dedim.

Bazen hayatın sonu gibi gelebilir başa gelen kötü olaylar. Ama o kötü olaylar sonrasında, geçirdikten sonra yaşadığınızı daha iyi hissedersiniz. Başta hayat sonrasında olmayacakmış, çok kötü olacakmış gibi gelir; ama aslında sonrasında yükselişe geçer.

İçinize atmayın, böyle durumlarda dostlarınızla bir araya gelin. Gerekiyorsa sövün, sayın ama konuşun, paylaşın, pişman olacağınız şeyler yapmayın. Sağlıklı olan budur. Rahatladığınızda, içinizdeki zehri akıttığınızda yeniden nefes aldığınızı hissedeceksiniz. Zaman pek çok şeyin ilacıdır, insan tecrübe ile olgunlaşır. Kötü zamanlarda karakterinizi anlarsınız. Ne kendinize, ne diğer insanlara acımasızlık etmeyin. Kalpten affettiğinizde yükseleceksiniz, özgür olacaksınız.

Son düzenleme:
Hem senin için, hem belki de aynı durumda olanlar için yazayım dedim.

Bazen hayatın sonu gibi gelebilir başa gelen kötü olaylar. Ama o kötü olaylar sonrasında, geçirdikten sonra yaşadığınızı daha iyi hissedersiniz. Başta hayat sonrasında olmayacakmış, çok kötü olacakmış gibi gelir; ama aslında sonrasında yükselişe geçer.

İçinize atmayın, böyle durumlarda dostlarınızla bir araya gelinç. Gerekiyorsa sövün, sayın ama konuşun, paylaşın, pişman olacağınız şeyler yapmayın. Sağlıklı olan budur. Rahatladığınızda, içinizdeki zehri akıttığınızda yeniden nefes aldığınızı hissedeceksiniz. Zaman pek çok şeyin ilacıdır, insan tecrübe ile olgunlaşır. Kötü zamanlarda karakterinizi anlarsınız. Ne kendinize, ne diğer insanlara acımasızlık etmeyin. Kalpten affettiğinizde yükseleceksiniz, özgür olacaksınız.
Uzun lafın kısası: Seni öldürmeyen şey güçlendirir. Dayan!

Anan, Baban sevdiğin, seni seven kıymet verdiğin hiç kimse yok mu hayatta?! Hadi sen diyelim ki ağaç kovuğunda yetiştin kimseyle bağın yok. O kıza, ailesine yazık değil mi?! Hemen vurup öldürelim, nerde buldun bu bolluğu? Türkiye'deki kadın/erkek sayısı oranından haberin var mı?!
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Değerli yorumlarınız için çok teşekkür ederim. Beni bir nebze olsun rahatlattınız.
Rahat ol kardeşim. Seni çok zorlayan şeyleri ciddiye alma. Zaman gelecek yahu Ne yanlış düşünmüşüm diyeceksin? Hiç olur mu, ölmek/öldürmek?! Neye yarar?! Daha sosyal ol. İyi arkadaşlar edin, hali hazırda olanların kıymetini bil. Ali Güngör'ün dediği gibi içine kapanma, aynen buraya yazdığın gibi sevdiklerinle paylaş. Tabii tam burda yazdığın gibi söylemezsen iyi olabilir. :)

Geçmiş olsun kardeş. Benzeri benim başıma gelmişti, kız 1,5 yıldır evli. Alışıyorsun, hissizleşiyorsun, kabulleniyorsun, unutmasan bile içine gömüyorsun. Başka çaren yok. Sen elmayı seviyorsun diye elma da seni sevmek zorunda değil işte. Merak etme hayat daha birçok fırsat çıkaracak karşına, kendini başka bir insan için derbeder etme. Gamsız olamazsın tabii ki ama zamanla hepsi geçiyor. Mutluluğu başkasında değil önce kendinde ara, başkasındaki mutluluk eninde sonunda senin karşına çıkar.

Nişanlanır da evlenir de kardeşim. Kız milleti işte seviyorum der gider başkasıyla evlenir. Sen yine şanslısın ki birlikteliğiniz olmamış.

Ben beş sene bekledim bir umut ama nişanlandığını görünce içimdeki umutlar da her şey de söndü gitti. Bir anlamı kalmıyor o saatten sonra.

Sen kafana takıp da hayatını mahvetme. Hayattan zevk almamaya başlarsın sonra. Kendi hayatını kurmaya bak. Okul, eğitim, iş, kariyer... Aşk zaten gelir seni bulur. (y)

Bak bu hayat her zaman ve herkes için iniş çıkışlar ile dolu. Büyük bir emek verip yıllarca sevmişsin. Ama sevginin olayı da bu zaten. Her zaman karşılığını alamazsın. Bu konuda yapabileceğin bir şey yok kimsenin olmadı. Sakince oturup gerçekleri idrak etmen senin için faydalı olacaktır. Birde yarın öyle bir kısmet bulursun ki öyle bir hayat arkadaşı edinirsin ki bugün şu kurduğun cümleler için çok ağır pişman olursun. İntihar olayını da bir daha açma yapılabilecek en yanlış ve en bencilce şeydir. Ölüp gidersin senin tuzun kurur ama geride seni sevenler kolay kolay bu şoku atlatamaz. Kendine değer ver önüne bak bazen seni kedere boğan durumlar güzel olayların da habercisi olabilir.

İki sene önce yapman gerekenleri şimdi yapacaksın.. Önce faceboktan ve bilimum sosyal medyadan sileceksin kendisini. Ve "Ulan bana kız mı yok.." deyip, yoluna bakacaksın.

İki sene önce tercihini yapmış. Sen ne diye kendini üzüyorsun ki?
Ooo Esa hocam, hoşgeldiniz TP'ye :) Shiftdelete iyice dağıldı hocam mahvettiler.

• Beğen
İfadeler: esa
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı