Aşık oldum

Kind Noob

Hectopat
Katılım
2 Ocak 2019
Mesajlar
191
Hm, öncelikle dürüst ve eşit olmak önemli diye düşünüyorum, yani karşında ki kişiyi bir tanrıça olarak görme lütfen, oda senin gibi bir insan sadece yani ne sen ondan üstünsün ne de o senden üstün, hemen hemen bütün insan ilişkilerinde adil ve de karşılıklı davranıyor olmak önemli, ki her şeyin karşılıklı olmasıyla başlayabilirsin ilk, bunu sormanın zor olduğunu biliyorum ama tanışmak ister misin diyebilirsin, bu gayet adil ve normal bir sorudur, ona ilgi alanlarını vs sorarsın hem sende kendinden bahsedersin ilgi alanların vs ki bir insanın senden hoşlanıp hoşlanmadığını öğrenmenin en doğru yolu kendini sergilemen diye düşünüyorum yani şöyle düşün, önünde bir masa olan bir pazarlamacısın diyelim, oraya satmak istediğin şeyleri koyarsın dürüst bir şekilde ve insanlar gelip & bakıp görüp karar verirler satın almak isteyip istemediklerine, kendini böyle ilgi alanlarını vs bir masaya dizer gibi dizip gösterebilirsin ona, oda senin dizdiği o masada ilgili olduğu şeyler var ise satın almak isteyebilir, yani senden hoşlanabilir, ama masanda gördükleri şeylerde onun bir ilgi alanı değil ise el sıkışıp kendi yolunuza gitmeniz daha iyi bir tercih olabilir.

Çünkü sen gayet normal bir şekilde kendini karşı tarafa sunmuş bulununca karşı taraf sunduğun şeylerle ilgileniyor ise hoşlanabilir, ama ilgilenmiyor ise yani hoşlanmazsa da üzülmene gerek yok, bu yöntem bence en sağlıklı şekilde senden hoşlanan kişiyi bulmanı sağlayabilir, ki unutma bir pazarlamacı gibi kendini, ilgi alanlarını vb vs şeylerini masaya yatırıp sergiliyorsun ki ilgi duyup satın almak isteyen yani senden hoşlanan çıkabilir diye ve bunu yaparken kendini ücretsiz bir ürün olarak da görme, senden ilgilenene & hoşlanana sende ilgili misin & hoşlanıyor musun diye emin ol ve asla kendini ücretsiz satma, karşında ki kişi dünyanın en güzel insanı ya da en yakışıklı insanı olsa bile her şey karşılıklı, her ilişkide iki tarafta eşit bir şekilde davranılmayı hak eder, sırf güzel olduğu için kendine bir tanrıçaymış gibi taptırmasına izin verme, ona da ilgi duyduğun hoşlandığın bir insan gibi davran ama sana aynı şekilde davranıldığına da emin ol, onun fiyatı 100'TL ise senin fiyatında 100'TL olsun, senin ona değer veriyor oluşun gibi değer gördüğüne emin ol ki bunu tamamen hak ediyorsun. ( Ki insanların birbirine değer gösteriş şekli farklı olabilir yani sana senin gibi değer göstermiyor ise de en azından kendi şekliyle bir değer gösteriyor mu bunu anlamaya çalışabilirsin ve kendi şekliyle gösterdiği değeri de beğenmek zorunda değilsin tabii. )

( Ha bu arada tanışmak istiyorum diye açılmaya utanırsanda anlarım, bende utanırdım muhtemelen, böyle olunca da yine bir şekilde kendini pazarlamayı deneyebilirsin yukarı da dediğim gibi ki senin masandan satın almak istiyor mu, senin masanda ilgi duyduğu şeyler falan var mı bunu anlayabilirsin ve onunda işte ilgi alanlarını vs öğrenmeye çalışabilirsin herhangi bir şekilde. )
Bu arada asla Merhaba, tanışalım mı deme yoksa elenirsin haberin olsun :D
Tanışalım mı demekte aslında biraz beklenmedik bir soru olabilir ama en azından dürüst ve açık bir soru olur, okul zamanımda hiç tanımadığım & görmediğim birisi bana tanışalım mı dese başta şaşırırım ama en nihayetinde şöyle derim; tabii tanışabiliriz ama tek bir şartla, önce sen kendini tanıtmaya başlarsan. Böylece ortam biraz daha yumuşar gibi hem ve ilk karşı tarafın kendini tanıtması da benim kendimi tanıtmamı kolaylaştırabilir.
 
Son düzenleme:

Kind Noob

Hectopat
Katılım
2 Ocak 2019
Mesajlar
191
Okullar açıldıktan 1 2 hafta sonra bir kız görmüştüm kızı tanımıyorum etmiyorum. O zaman tam tipini görmemiştim ondan dolayı o gün hiçbir şey olmamıştı sonraki gün kıza vurulmaya başladım. Maskeden fazla bir şey anlaşılmıyor olabilir ama kızın bildiğin gözü bile gülüyor o günden sonra hikaye başladı. Gerçekten o kadar aşık olmuştum ki anlatamam her görüşümde aşık oluyordum onu her gördüğümde tanışmak istiyordum. Merhaba desem atar gider yapar diye korkuyordum. Arkadaşımla konuştum taktik falan istedim kız sana bakmaz dedi ama ben hala pes etmek istemiyorum. Kızı okulda arkadaşıma gösterirken bana çok değişik bakış attı önemsemez gibi yani kızla göz göze gelmiştik o sırada kızı görür görmez hemen oradan uzaklaşmaya çalıştım. O önemsemez bakışı beni tanımadığı için normaldi bir de kızı dışardayken görmüştüm, hemen hemen pozisyonumu aldım en azından merhaba deyim tanışmak için bir şey arıyorum ama utanıyorum kız güler yüzlü bir şey güleryüzlü bir şey bana atar gider yapmaz bir şey yapmaz. Ama utançtan bir mimik bile yapamadım ne olur biriniz taktik verin kendimin moralini yükseltmeye çalışıyorum. Daha çok var okulun kapanmasına diye sonra liseye geçiyorum, giderim de orada o kızı bulamam diye korkuyorum. Biriniz taktik verirse çok sevinirim.

Tanışma sorusunu da şöyle sorabilirsin belki, "merhaba, belki arkadaş olabiliriz diye düşündüğüm için tanışmak ister miydin diye sormak istemiştim ve bu sorunun ne kadar garip olabileceğinin farkındayım ama garip olduğu kadar da normal ve de arkadaşçıl olduğunu düşünmekteyim." Gibisinden bir şeyle başlayabilirsin belki.
Agam hiç üzülme. Sen dersini çalış. Yıl sonunda bırak tek kızı, 30 kız 50 kız birden gelecek notlarını almak için.

Mesela sana ilgi duyup duymadığını da öğrenip kafanı temizlemeye çalışabilirsin bu arkadaşında da dediği gibi derslerine odaklanman daha kolay olabilir belki de, ki sana ilgi duyup duymadığını öğrenmekte kolay olamayabildiğinden bu durumun derslerini etkilememesi için uğraşabilirsin, işte hayatın daha uzun, yine hoşlandığın & hoşlanabileceğin sayısız insan olacak karşında, derslerini ve dikkatini koruyup ileride kendi ayakların üzerinde duruyor iken çok daha iyi bir şansın olabilir sağlam ve iyi bir ilişki oluşturmak için, hem daha rahat olursun ödevdi, sınavlardı vs dikkatini vermen gereken önemli şeyler olmadan daha rahat rahat ilerllersin.
Şu anki zihnim olsa hoşlandığım hanım efendiye gidip senden hoşlanıyorum demezdim bende ilk, gidip tanışmak ister misin diye sorardım bir şekilde. En azından tanışmak ister misin dediğinde tanışmak isterim derse ondan gerçekten hoşlanıp hoşlanmadığını da daha net anlayabilirsin hem onunda senden hoşlanıp hoşlanmayacağını daha iyi anlarsın, işte hayatlarınız benziyor mu ya da kendisine nasıl bir partner arıyor kimlerden & neden hoşlanıyor onu öğrenirsin ki en kötü bu yaşlarda ilişki aramadığını falan öğrenebilirsin eğer öyle çok bir ilgi göstermiyor ise bu tür şeylere.
Biraz uzun bir yazı yazdım gibi evet, öyle kendi deneyimlerim ve birikimlerim dahilinde bir şeyler yazayım dedim 😅.
 
Son düzenleme:

Kind Noob

Hectopat
Katılım
2 Ocak 2019
Mesajlar
191
Ve son olarak yine bu konu çok kafanı yorarsa bir psikoloğa gidip bunu konuşmanı öneririm ki emin ol psikologlar seninle her konuyu konuşmaya açık olan insanlar, yani sohbetin önemsizi falan olmaz çok, birisinden hoşlanıyorum ama ne yapacağımı bilemiyorum falan filan diyebilirsin ki psikoloğa gitmek günümüz hayatında insan ilişkilerini anlamak için etkili bir yöntem olabiliyor.
 
KS
KS
Eaglefiber

Eaglefiber

Centipat
Katılım
23 Haziran 2020
Mesajlar
43
HM, öncelikle dürüst ve eşit olmak önemli diye düşünüyorum, yani karşında ki kişiyi bir tanrıça olarak görme lütfen, oda senin gibi bir insan sadece yani ne sen ondan üstünsün ne de o senden üstün, hemen hemen bütün insan ilişkilerinde adil ve de karşılıklı davranıyor olmak önemli, ki her şeyin karşılıklı olmasıyla başlayabilirsin ilk, bunu sormanın zor olduğunu biliyorum ama tanışmak ister misin diyebilirsin, bu gayet adil ve normal bir sorudur, ona ilgi alanlarını vs sorarsın hem sende kendinden bahsedersin ilgi alanların vs ki bir insanın senden hoşlanıp hoşlanmadığını öğrenmenin en doğru yolu kendini sergilemen diye düşünüyorum yani şöyle düşün, önünde bir masa olan bir pazarlamacısın diyelim, oraya satmak istediğin şeyleri koyarsın dürüst bir şekilde ve insanlar gelip & bakıp görüp karar verirler satın almak isteyip istemediklerine, kendini böyle ilgi alanlarını vs bir masaya dizer gibi dizip gösterebilirsin ona, oda senin dizdiği o masada ilgili olduğu şeyler var ise satın almak isteyebilir, yani senden hoşlanabilir, ama masanda gördükleri şeylerde onun bir ilgi alanı değil ise el sıkışıp kendi yolunuza gitmeniz daha iyi bir tercih olabilir.

Çünkü sen gayet normal bir şekilde kendini karşı tarafa sunmuş bulununca karşı taraf sunduğun şeylerle ilgileniyor ise hoşlanabilir, ama ilgilenmiyor ise yani hoşlanmazsa da üzülmene gerek yok, bu yöntem bence en sağlıklı şekilde senden hoşlanan kişiyi bulmanı sağlayabilir, ki unutma bir pazarlamacı gibi kendini, ilgi alanlarını vb vs şeylerini masaya yatırıp sergiliyorsun ki ilgi duyup satın almak isteyen yani senden hoşlanan çıkabilir diye ve bunu yaparken kendini ücretsiz bir ürün olarak da görme, senden ilgilenene & hoşlanana sende ilgili misin & hoşlanıyor musun diye emin ol ve asla kendini ücretsiz satma, karşında ki kişi dünyanın en güzel insanı ya da en yakışıklı insanı olsa bile her şey karşılıklı, her ilişkide iki tarafta eşit bir şekilde davranılmayı hak eder, sırf güzel olduğu için kendine bir tanrıçaymış gibi taptırmasına izin verme, ona da ilgi duyduğun hoşlandığın bir insan gibi davran ama sana aynı şekilde davranıldığına da emin ol, onun fiyatı 100'TL ise senin fiyatında 100'TL olsun, senin ona değer veriyor oluşun gibi değer gördüğüne emin ol ki bunu tamamen hak ediyorsun. ( ki insanların birbirine değer gösteriş şekli farklı olabilir yani sana senin gibi değer göstermiyor ise de en azından kendi şekliyle bir değer gösteriyor mu bunu anlamaya çalışabilirsin ve kendi şekliyle gösterdiği değeri de beğenmek zorunda değilsin tabii. )

( Ha bu arada tanışmak istiyorum diye açılmaya utanırsanda anlarım, bende utanırdım muhtemelen, böyle olunca da yine bir şekilde kendini pazarlamayı deneyebilirsin yukarı da dediğim gibi ki senin masandan satın almak istiyor mu, senin masanda ilgi duyduğu şeyler falan var mı bunu anlayabilirsin ve onunda işte ilgi alanlarını vs öğrenmeye çalışabilirsin herhangi bir şekilde. )

Tanışalım mı demekte aslında biraz beklenmedik bir soru olabilir ama en azından dürüst ve açık bir soru olur, okul zamanımda hiç tanımadığım & görmediğim birisi bana tanışalım mı dese başta şaşırırım ama en nihayetinde şöyle derim; tabii tanışabiliriz ama tek bir şartla, önce sen kendini tanıtmaya başlarsan. Böylece ortam biraz daha yumuşar gibi hem ve ilk karşı tarafın kendini tanıtması da benim kendimi tanıtmamı kolaylaştırabilir.

Konuda gördüğüm en iyi yorum bu oldu gerçekten.
 
Yukarı