Aşırı ısınma yüzünden teknik servise bilgisayarı yollamak

DarkManN

Centipat
Daha fazla  
ASUS laptop kullanıyorum. İçinin temizlenmesi için servise yollasam, yollama nedeni olarak; ısınma sorunu diyerek, sorgusuz sualsiz içini temizleyip ücretsiz yaparlar mı? Garantisi devam ediyor oyun bilgisayarı değil.

O kadar saçma durumlar yaşanıyor ki, servise garantiye bir şey gönderemez oldu insanlar, benim de yeni aldığım ekran kartı çok ısınıyor ama garantiye göndersem ödeme çıkarırlar diye göndermedim, malum fiyatlar her gün artıyor, aynı paraya aynı ürün alınamıyor.

Bi arkadaşım da MX130'lu ASUS laptopını ısınıyor diye yollamıştı, ücretsiz miydi hatırlamıyorum. 3 hafta kadar eline geçmemişti diye hatırlıyorum laptopı. Ayrıca sıcaklıklarda da aman aman bir fark oluşmamıştı. Çünkü daha önceki konunuzda da yazdığım gibi, ekran kartının 70 derecede MHz kısmasıyla alakalıydı sorun.

Bir de genelde o tür laptopların maksimum soğutması bu. Zaten sizinki de yeniymiş daha. Termal macunu hemen aktifliğini yitirmez. Yine de en azından denemek için yollayabilirsiniz tabi.

Bi arkadaşım da MX130'lu ASUS laptopını ısınıyor diye yollamıştı, ücretsiz miydi hatırlamıyorum. 3 hafta kadar eline geçmemişti diye hatırlıyorum laptopı. Ayrıca sıcaklıklarda da aman aman bir fark oluşmamıştı. Çünkü daha önceki konunuzda da yazdığım gibi, ekran kartının 70 derecede MHz kısmasıyla alakalıydı sorun.

Bir de genelde o tür laptopların maksimum soğutması bu. Zaten sizinki de yeniymiş daha. Termal macunu hemen aktifliğini yitirmez. Yine de en azından denemek için yollayabilirsiniz tabi.
Yani ısınma sorunum yok aslında fakat oyunlarda drop yemeye başladım denemediğim yol kalmadı. İlk zamanlarda böyle sorunlarım yoktu. Son çare olarak düşünüyorum içini temizleme işlemini. Kendim temizleyip garantisini yakmak istemiyorum açıkçası.
Göndermemekte karar kıldım.

Yeni konular

Geri
Yukarı