Aşırı refah iyi midir?

shocktroop

Hectopat
Makaleler
26
Yer
Trabzon
Örneğin ABD en çok obez ülkeler arasında. Yine ABD'de yaşayan bir çocuk, istediği bilgisayar gibi eğlence aletlerine ulaşabiliyor, ve bu rahatlığı pompalıyor. Eski zamanlarda Çinliler Türklere lüks eşyalar verirmiş gevşemeleri için. Bana göre aşırı refah kötüdür, yine de sizin fikrinizi almak istedim.

Turkiye'de dogup buyudugumuz icin cok sansliyiz. Az da olsa gercek hayati ogrendik. Refah icindeki ABD'li gencler ulkeleri America, Not America olarak siniflandiriyor. Ogrenme geregi duymamislar bile. Onlarin yerinde olmak istemezdim. 😀
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Kötü olan refah değil; tüketim toplumu olmayı insanlara enjekte eden kapitalizmdir! İhtiyacın dışındakini üretmek hırsızlık; ihtiyaç dışında tüketmek ise hastalıktır. Kapitalist tüketim biçiminde yaşayan bireyler hastadırlar. Ama kabul etmezler. Tıpkı bir akıl hastanesindeki delilerin ''ben deli değilim'' demesi gibi. Ama o deliler belki de kendini özgür sananlardan daha akıllıdır.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı