Aşırı yağmur ve doluda bilgisayara zarar gelir mi?

Sawi

Hectopat
Merhaba, PC ile oynuyordum birden gök gürültüsü başladı. Annem fişleri çek, PC yanar falan dedi. Dolu ile birlikte yağmur yağıyor, yıldırım falan düşüp duruyor. PC'ye bir şey olur mu? Gök gürültüsünden falan korkmam, PC pahalı zaten durumumuz iyi değil, yeni PC alamam. PC yanar mı?

Elektrik kesintisinden sonra elektrikler gelince cihazlara yüksek akım dolabilir bu yüzden çekilmesi öneriliyor.

Merhaba, PC ile oynuyordum birden gök gürültüsü başladı. Annem fişleri çek, PC yanar falan dedi. Dolu ile birlikte yağmur yağıyor, yıldırım falan düşüp duruyor. PC'ye bir şey olur mu? Gök gürültüsünden falan korkmam, PC pahalı zaten durumumuz iyi değil, yeni PC alamam. PC yanar mı?
Güç kaynağın kalitesiz ise fişini çek bence ama kaliteli 80+ gold üstü bi psu'n varsa düşük bi ihtimal.

Patlama ihtimali var. Hemen C4'ü kurun(!) şaka bir yana. Bilgisayarım iyi demişsiniz. Elektrik kesintisi durumunda sizi kurtaracak olan PSU'dur. PSU'nuzu öğrenebilir miyim?

Bir kere trafoya yıldırım düştüğünde arkadaşın evindeki sistemin aşırı yüklenmeden kafayı kırdığını bilirim. Güç kaynağı, anakart ve HDD direkt pert olmuştu.

Köyde, kasabada falan yaşıyorsan dikkatli ol, şehirde sıkıntı olmaz her yer paratoner dolu.

Yeni konular

Geri
Yukarı