Aşk Abartılmış Bir Şey Midir?

Alitasbasi67

Decapat
Merhabalar, yazımda aşkın tam anlamıyla ne olduğunu öğrenmek istiyorum. Öncelikle cinsellik kısmını geçelim, sevdiği insan hakkında cinsellik düşünen birisi o kızı sevmiyordur net. Her neyse şimdi aşık iken başka kızlara bakmazsan onu sevdiğini hissedersen onu düşündükçe sevinirsen bu aşk mıdır? Yoksa sadece aşk abartılmış bir şey mi olarak görmeliyiz. Bence aşk abartılmış bir şey. İnsanlar abartıyorlar her şeyi. Neymiş sen aşık değilsin, bu aşk değil, hoşlantı felan vb. Arkadaş aşık adam ne yapar anlatın da görelim. Bence aşk abartılmış bir şey, karşı çıkan var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Cinsellik bu konuda geçilecek bir şey değil. Seven 2 insan için cinsel duyguların birbirine kabarması çok normal bir şeydir. Ayrıca cinsellik olayını sadece erkekler için düşünmeyin. Bu konuda çok sığ düşüncelisiniz.

Aşk bazıları tarafından şişiriliyor. 3 ay kendini eve kapatmalar, özel hayatını işe yansıtmalar, veya alakasız bir kişiye yansıtmalar vs. bunlar abartıdır. Dünyada erkek ve kadın kıtlığı yok sonuçta. Biriyle biterse, bir başkasıyla başlar. Alnında 3 kızdan ayrılmıştır, 4. ile ilişki yaşayamaz diye bir şey yazmayacak.

Ben bu kavramlara ve insanların düşüncelerine takılmıyorum. Hoşlanıyorsam, bir şeyler hissediyorum, mutlu olup mutlu edebiliyorsam gittiği yere kadardır. Kalıcı bir şey yoktur, aşk da bir gün biter. Hatta bir yerden sonra o sevgi ve saygıya dönüşüp evliliği ayakta tutar.

Özellikle 30'undan sonra biz erkekler çöküyoruz. Adam eve geliyor, uzanıyor ya elinde telefon ya da göbeğinde kumanda TV seyrederek uykuya dalıyor. Kadın çocukla uğraşıyor, ev işi, yemek, çalışıyorsa iş derken günler gidiyor. 20'lerindeki enerji 2 cephede de kalmıyor (İnşallah böyle olmam eheh). Eski heyecan kalmıyor bence ama devam ediyor bir şekilde.

Görecelidir deyip abartanlar olduğu gibi abartmayanlar da vardır diyorum.

Okumakta olduğum "Kürk Mantolu Madonna" kitabında da bunlardan bahsediliyordu. Tam okuduğum sayfalarda bu konu tartışılıyordu ve sonra bu konuyu gördüm 😀. Güzel tesadüf. Kitabın bir yerinde şöyle yazıyor:
"Benim fikrimce aşk diye ayrı, mücerret bir kavram yoktu. Bütün sevgiler, sempatiler bir nevi aşktı. Yalnız yerine göre isim ve şekil değiştiriyordu. Kadınla erkek arasındaki sevgiye hakiki ismini vermemek bir nevi kendimizi aldatmaktan başka bir şey değildi.

'Hayır dostum, hayır!' diyordu. 'Aşk hiç de sizin söylediğiniz basit sempati veya bazen derin olabilen sevgi değildir. O büsbütün başka, bizim tahlil edemediğimiz öyle bir histir ki, nereden geldiğini bilmediğimiz gibi, günün birinde nereye kaçıp gittiğini de bilmeyiz. Halbuki arkadaşlık devamlıdır ve anlaşmaya bağlıdır. Nasıl başladığını gösterebilir ve bozulursa bunun sebeplerini tahlil edebiliriz. Aşka girmeyen şey ise tahlildir...' ".

Aşk diye bir şey maalesef var dostum. İnsanoğlu hayatı boyunca birden çok kişiyi sevebilir. Kendisinde en çok iz bırakan, en güzel vakit geçirdiği insana aşık olur. Dış görünüş,para pul,mal varlığı yalan dolan. İnsan, insan olunca seviliyor.

Doğru insanla,doğru zamanda bir ilişkin olmuşsa gerçekten aşkın,sevginin tadından yenmez. Çoğu zaman karşımıza doğru insanlar çıkmaz. Tecrübe ede ede gelişir, olgunlaşır ve isteklerimiz tam oturduktan sonra doğru kişi ile karşılaşırız. Hayatından çıkardığın hiç bir insana kızma onların hepsi senin tecrüben ve olgunlaşman da katkıları büyük.

Cinsellik konusu çok kapsamlı bir konu değil ve es geçilecek kadar önemsiz bir konu değil. Aşk,sevgi duyduğun insanla birşeyler yaşamak istersin. Bu evlilikten sonra olabilir,öncesi de olabilir. Bu tamamen senin düşüncene ve inancına bağlı bir şey.

Ne olursa olsun sev sevil dostum. Hayat ufak tefek şeylere kızıp,küsmek için gerçekten çok kısa.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı