Asker Nasıl Olunur?

Recer05

Hectopat
1998 doğumluyum. Lisans mezunuyum; subay, astsubay, uzman çavuş veya sözleşmeli er olarak askerlik mesleğini yapmak istiyorum. Lütfen yapması zor, asker olma falan diyecekler yazmasın. Kesin olarak nasıl olacağım hakkında bilgi verebilir misiniz?

1998 doğumluyum. Lisans mezunuyum; subay, astsubay, uzman çavuş veya sözleşmeli er olarak askerlik mesleğini yapmak istiyorum. Lütfen yapması zor, asker olma falan diyecekler yazmasın. Kesin olarak nasıl olacağım hakkında bilgi verebilir misiniz?
Askerlik şubesine gidip bilgi aldınız mı? En net ordan öğrenebilirsiniz bence.

Askerlik şubesine gidip asteğmen olarak başvuru yapmak istediğinizi belirtmeniz gerekiyor. Buda şansınız yaver gider ise seçiliyorsunuz ve not ortalamanız 3 ve üzeri ise başvuru yapabiliyorsunuz. Eğer bu olumsuz sonuçlanır ise askere yedek astsubaylığa başvuru yapabilirsiniz.

Askerlik şubesine gidip asteğmen olarak başvuru yapmak istediğinizi belirtmeniz gerekiyor. Bu da şansınız yaver gider ise seçiliyorsunuz ve not ortalamanız 3 ve üzeri ise başvuru yapabiliyorsunuz. Eğer bu olumsuz sonuçlanır ise askere yedek astsubaylığa başvuru yapabilirsiniz.
Oratlamam 3.49

Son düzenleyen: Moderatör:
Personel Temin Dairesi Başkanlığı´nın internet sitesinde yayınlanan duyuruları takip etmen gerekiyor. Önceden sisteme e-Devlet ile giriş yapıp kişisel bilgilerini doldurabilirsin. Bir alım ilanı çıktığında ise başvurunu yapabilirsin. Dönem dönem subaylık, astsubaylık, uzmanlık ve sözleşmeli personel ilanları yayınlanıyor.

Personel Temin Dairesi Başkanlığı´nın internet sitesinde yayınlanan duyuruları takip etmen gerekiyor. Önceden sisteme e-Devlet ile giriş yapıp kişisel bilgilerini doldurabilirsin. Bir alım ilanı çıktığında ise başvurunu yapabilirsin. Dönem dönem subaylık, astsubaylık, uzmanlık ve sözleşmeli personel ilanları yayınlanıyor.
Teşekkürler basvuru yaptım ama boyum yetmedi (163). Konu kilitlenebilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı