Askerden nasıl kurtulurum?

Makaleler
1
Evet, askere gitmeyi istemiyorum. Sebebi ise 6 ay boyunca abuk sabuk iş yapılan bir yer olarak görmemdir. Otoriter bir kurumda paspas çekerek, her sabah bir şey olmadan içtimaya geçerek, patates soyarak ve nöbet tuttuğunuz gecenin ertesi sabahı 3 saatlik uyku ile 6 ayımı geçirmek istemiyorum, 1 ay bedelli yapacak param da yok. Şu an lisans öğrencisiyim, bilgisayar mühendisliği 2. sınıftayım. Okul 2027'ye kadar oto tecil ettirmiş bir durumda o zamana kadar vaktim var. Nasıl askere gitmeyebilirim? Çürük falan alamam birkaç ufak tefek sağlık sorunum dışında eksiğim yok.

Not: Pembe tezkere al diyerek akıl dolu bu mizahı yapmayın.

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet, askere gitmeyi istemiyorum. Sebebi ise 6 ay boyunca abuk sabuk iş yapılan bir yer olarak görmemdir. Otoriter bir kurumda paspas çekerek, her sabah bir şey olmadan içtimaya geçerek, patates soyarak ve nöbet tuttuğunuz gecenin ertesi sabahı 3 saatlik uyku ile 6 ayımı geçirmek istemiyorum, 1 ay bedelli yapacak param da yok. Şu an lisans öğrencisiyim, bilgisayar mühendisliği 2. sınıftayım. Okul 2027'ye kadar oto tecil ettirmiş bir durumda o zamana kadar vaktim var. Nasıl askere gitmeyebilirim? Çürük falan alamam birkaç ufak tefek sağlık sorunum dışında eksiğim yok.

Not: Pembe tezkere al diyerek akıl dolu bu mizahı yapmayın.

Kurtulmanın bir yolu yok diye biliyorum eskiden yanlış hatırlamıyorsam askerlik 3 yıl falandı sen yine dua et.

Ben üniyi bırakıp tecili bozup askere gittim. Yukarıda yazdıklarının eksiği var fazlası yok. Sadece uykusuz kalsan abuk subuk işler yapsan iyi 🙂 Şöyle güzel bir durumun var 5 sene kadar vaktin var. Benim yoktu. Para biriktirmek için gayet yeterli bir zaman 👍

Yeni konular

Geri
Yukarı