Askerden nasıl kurtulurum?

swiltord

Zeptopat
Katılım
30 Eylül 2021
Mesajlar
2
Evet, askere gitmeyi istemiyorum. Sebebi ise 6 ay boyunca abuk sabuk iş yapılan bir yer olarak görmemdir. Otoriter bir kurumda paspas çekerek, her sabah bir şey olmadan içtimaya geçerek, patates soyarak ve nöbet tuttuğunuz gecenin ertesi sabahı 3 saatlik uyku ile 6 ayımı geçirmek istemiyorum, 1 ay bedelli yapacak param da yok. Şu an lisans öğrencisiyim, bilgisayar mühendisliği 2. sınıftayım. Okul 2027'ye kadar oto tecil ettirmiş bir durumda o zamana kadar vaktim var. Nasıl askere gitmeyebilirim? Çürük falan alamam birkaç ufak tefek sağlık sorunum dışında eksiğim yok.

Not: Pembe tezkere al diyerek akıl dolu bu mizahı yapmayın.
Bedelli yapmış biri olarak söylüyorum, kredi çekip bedelli yapmak en doğru çare.
 

DeSeRT_TR

Picopat
Katılım
29 Aralık 2020
Mesajlar
749
Askerlikte disiplini ve genel olarak adam olmayı öğrenirsin. Binbir çeşit iyisiyle kötüsüyle adam tanırsın. Aslında çok yararlıdır. Gitmeni tavsiye ederim, 6 ay sık dişini.
Hocam 6 ay adam dişini sıkmaya kalksa, sinir felcinden mefta olur. 6 ay çok uzun bir süre. Bedelli yapanlar bile 2 haftayı çok diyor. En mantıklısı çürüğe çıkmak, kahramanlığa kalkışmak enayilik olur. Zaten takan da olmaz. Şimdi askerliğini yapana bile kız yok. Millet paraya bakıyor. 😳
 

Contiş

Centipat
Katılım
30 Temmuz 2020
Mesajlar
889
Çözümler
7
Yer
Contra'ya albüm çıkarması için yalvarıyor
Devletim için patates de soyar paspasta atarım. Keyfi olarak askerlikten kaçmam. Askerliğe gitmek bal gibi de herkesin borcudur. Devlet sana bakmadı mı, okutmadı mı? Sırf vergiler fazla diye Vatan'i sorumluluğu yerine getirmemek hangi akla vicdana sığar?
Askere gitmek vatan borcu diyorsunuz. Peki siz gittiniz mi?
 

Yeni konular

Yukarı