Askerden nasıl kurtulurum?

Ben üniyi bırakıp tecili bozup askere gittim. Yukarıda yazdıklarının eksiği var fazlası yok. Sadece uykusuz kalsan abuk subuk işler yapsan iyi 🙂 Şöyle güzel bir durumun var 5 sene kadar vaktin var. Benim yoktu. Para biriktirmek için gayet yeterli bir zaman 👍
Sırf 6 ay askerlik için o kadar para vermek akıl işi değil bence yazık günah, kolay kazanılmıyor o para.

Toplum gözünde Vatan haini olarak görünür eğer kaçarsa tamamen Vatan haini olur, sırada siz varsınız sizin yerini almak ne haddime? 😶

Sen "çalışmak istemiyorum" veyahut "okula gitmek istemiyorum" dediğin zaman bu kesinlikle gitmeyeceğin veya kaçacağın anlamına mı geliyor gerçekten? Parası olsa yapmayacak, ama parası yok. Bu durumda da çok bir mantığı yok zaten. Askerliğin içten gelerek yapılması gereken bir iş olduğu kanısındayım.

Sen "çalışmak istemiyorum" veyahut "okula gitmek istemiyorum" dediğin zaman bu kesinlikle gitmeyeceğin veya kaçacağın anlamına mı geliyor gerçekten? Parası olsa yapmayacak, ama parası yok. Bu durumda da çok bir mantığı yok zaten. Askerliğin içten gelerek yapılması gereken bir iş olduğu kanısındayım.
O dediğin şey uzman çavuşluk veya maaşlı askerlik. Normal askerlik herkesin yapması gereken bir şey en başta disiplini ve sivil hayatın kıymetini öğreniyorsun.

Kaçsa diyorum, dediklerine başka bir şansı yok.

O dediğin şey uzman çavuşluk veya maaşlı askerlik. Normal askerlik herkesin yapması gereken bir şey en başta disiplini ve sivil hayatın kıymetini öğreniyorsun.
Gördüğüm deneyimleyen abilerim, orada çoğunlukla paspas çekmek veya patates soymak gibi işlerin yapıldığını söylüyor. Eğer bu doğruysa (ki yalan söyleyecek insanlar değiller) ne anlamı var ki?

Geri
Yukarı