Askerden nasıl kurtulurum?

Borç olarak gördüğünüz öge. Vatan borcu olduğunu düşünmüyorum. Boynuma kadar vergi ödediğim devlete de 6 ay paspas çekesim yok.

Tamam kardeşim, git ve Vatan'ın için havuç soy. Kolay gelsin.

Devletim için patates de soyar paspasta atarım. Keyfi olarak askerlikten kaçmam. Askerliğe gitmek bal gibi de herkesin borcudur. Devlet sana bakmadı mı, okutmadı mı? Sırf vergiler fazla diye Vatan'i sorumluluğu yerine getirmemek hangi akla vicdana sığar?

Arkadaş, belli parası yok olsa da vermek istemiyor, olsa da vermez çok belli yapmak istemiyorum diyor, o zaman gitmesse de polisler peşine düşer Vatan haini sayılır.
Sizce adam asker kaçağı statüsüne düşecek kadar akılsız mı? En başından beri bu tarih gelmeden nasıl halledebilirim diyor. Kaçmak gibi bir niyet yok ortada.

Tanıdık bir akraba vasıtasıyla Danimarkaya gideceğim olmazsa. Tavsiye mektubu ile kendi şirketlerinde bir süre çalıştıracağını söyledi. Ben bu şekilde yırtarım ama bu sistemin değişmesini hala istiyorum. Profesyonel orduya geçilmesi çok önemli. Bu coğrafyada buna bütçe ayırmak ise ayrı bir yönetim yeteneği ister tabi. Yeni seçimde büyük ihtimalle yeni bir hükümet gelir bu soruna da bir çözüm bulur diye ümit ediyorum. Yorumlarınız için de hepinize teşekkür ederim.

Çürük ya da bedelli bro. Boy kilodan dolayı çürük raporum var 2 kez daha muayeneye gidecem 1 yıl arayla sonra kurtulacağım komple.

Askerlik önemlidir gereklidir borçtur diyenlere de gülmek istiyorum şaka mısınız arkadaşlar kim isteye isteye seve seve gidiyor? Türkiye'de hangi devlet kurumu düzgün işliyor da askeriye düzgün işleyecek.

Komutanın biri sizi öylesine sevmese bile canınıza okuyabilir. Çok çağ dışı bir sistem. Canınıza okuyabilir diyorum ama net okur eğer sevmediyse. Hatta gitse bir şekil sizi sakatlasa ya da ölümünüze sebep olsa bile eğitim zaiyatı diyip geçebilir.

Siz gidin bir rüstem batumun askerlik anılarını dinleyin ilk önce. Adamlar önceden numaralandırılmış ve sınıflandırılmış düzen içindeki kütüphanenin kitaplarını sırf komutanın biri istedi diye boy sırasına dizmişler : D

Her şeyi geçtim 6 ay niye pandeminin, ekonomik çöküşün ve bin bir türlü sıkıntının ortasında tanımadığın insanlarla uyuyup, nöbet tutasın ki?

Grafiker bir arkadaşım vardı adam askerliğe gitti geldi şimdi eli bir soğumuş iş yapamıyor adam. Ülkemizde askerlik yapmayanı adam yerine koymuyorlar kız vermiyorlar belki ama kimin umrunda zaten o kafada olan bir aileden de kız almayın.

Kendileri daha önce yaptı diye herkese askerliği dayatan bir tayfa var onlara da selam : D

Ben zorunlu askerliğin olmadığı ülkelerde gezdim de yaşadım da. Bunların devletleri enayi mi? Askerlik TR'de bedelliden dolayı hiç kalkmayabilir çünkü segmentasyon yapıp oradan sağlam para kazandılar. Bir dünya insan para veriyor ve düzenli bir gelir var orda.

Devletim için patates de soyar paspasta atarım. Keyfi olarak askerlikten kaçmam. Askerliğe gitmek bal gibi de herkesin borcudur. Devlet sana bakmadı mı, okutmadı mı? Sırf vergiler fazla diye Vatan'i sorumluluğu yerine getirmemek hangi akla vicdana sığar?
Peki sence bunları devletin için mi yapmış oluyorsun? Askerlerine bakamayan bir ülkede, kışlada maddi masrafların dışında hiçbir olayın yok. Devletin seni beslediğiyle kalıyorsun.

Devlet bana bakmadı, okutmadı. Bunların hepsini ben kendi vergilerimle gani gani ödedim. Saçma minnetlere girmeyin, yolunuza bakın.

Peki sence bunları devletin için mi yapmış oluyorsun? Askerlerine bakamayan bir ülkede, kışlada maddi masrafların dışında hiçbir olayın yok. Devletin seni beslediğiyle kalıyorsun.

Devlet bana bakmadı, okutmadı. Bunların hepsini ben kendi vergilerimle gani gani ödedim. Saçma minnetlere girmeyin, yolunuza bakın.

Tamam kardeşim sana daha diyecek lafım yok.
Devlete duyulan borca minnete saçma diyorsan ben sana daha ne söyleyebilirim ki.

Gördüğüm deneyimleyen abilerim, orada çoğunlukla paspas çekmek veya patates soymak gibi işlerin yapıldığını söylüyor. Eğer bu doğruysa (ki yalan söyleyecek insanlar değiller) ne anlamı var ki?
Patates soyma işi eskidendi, şu an çoğu yerde yemekhaneler var ve anlaşmalı şirketlerden hazır yemekler geliyor. Her zaman söylendiği gibi orası ana ocağı değil çoğu şey mantıksız ama eğer bu vatani görevse her sağlıklı insan yapmalı.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı