Askerdeyken üniversite okumak

Zaten tecilliymiş hocam. 1 Ocak tarihinde tekrar başvurup 1 yıl erteletebileceğinizi düşünüyorum. Kuzenim 2 yıllık okudu geçtiğimiz haziran ayında mezun oldu. Askerlik şubesinde 1 yıl daha tecil edebilirsiniz demişler. Az önce sordum.

3 yıl erteletmiştik umarım tekrar ertelerler pek umudum yok gibi. Kardeşim lise mezunu üniversiteye hiç yerleşmedi mezun olduğu gibi işe girdi şokta, kasadan para çalınmış 10 bin lira
istemiştiler bizden, kardeşimde ben çalmadım parasını benden istiyorlar diyerek istifa etti :D okuyacağını söyledi.
2000 doğumlu ise aslında 2022'nin son gününe kadar (31 Aralık) uzatabiliyor.
99'lu

3 yıl erteletmiştik umarım tekrar ertelerler pek umudum yok gibi. Kardeşim lise mezunu üniversiteye hiç yerleşmedi mezun olduğu gibi işe girdi şokta, kasadan para çalınmış 10 bin lira
istemiştiler bizden, kardeşimde ben çalmadım parasını benden istiyorlar diyerek istifa etti :D okuyacağını söyledi.

99'lu
99'lu ise daha erteleyemez hocam. Ben de 99'luyum üniversiteye başlamadan önce 2021 31 Aralık'a kadar tecilliydi. Şu anda bitti 2027'ye kadar tecilli.

Biraz sabredelim o zaman babam bir gelsin iyice tartışalım düşünelim karar verelim ek tercihlere göre düşünürüz askerlik şubesine gidip sormaya korkuyoruz ama bir orayada sormakta fayda var teşekkür ederim bilgileriniz için enazından kafamızdaki soru işaretlerinin %75'i gitti sağ olun. Ben gene bir şeyler olunca konuya mesaj yazarım :D.

Biraz sabredelim o zaman babam bir gelsin iyice tartışalım düşünelim karar verelim ek tercihlere göre düşünürüz askerlik şubesine gidip sormaya korkuyoruz ama bir orayada sormakta fayda var teşekkür ederim bilgileriniz için enazından kafamızdaki soru işaretlerinin %75'i gitti sağ olun. Ben gene bir şeyler olunca konuya mesaj yazarım :D.
Hocam askerliği zaten 31 Aralık'a kadar tecilli. Askerlik şubesine gidip sorabilirsiniz. Ters kelepçe yapıp askere götürmeyecekler zaten 🤣.

Hemşirelikte ek kontenjan kalmıyor genelde bilginiz olsun. Ayrıca ilk dönem uygulama olmaz. Teoriklerde %70 devamlılık isterler. Çoğu hoca Hemşirelikten gelme olduğu için durumu anlatsa devamsızlık konusunda problem yaratmazlar.

Bugün gittik hallettik askerliği ertelettirdik. Ticaret, sağlık endüstri meslek lisesi okuyanlar diplomalarını götürürlerse ekstra 3 yıl daha erteleme alıyorlarmış yeni kurala göre yeni arkadaşlara bilgi olsun bu sene deli gibi çalıştıracağım inş. Eczacılık en kötü bir hemşirelik kazanırsa ne mutlu bana bilgiler için teşekkürler seneye yaz tatilinde ufak bir dönem dondurması ile askerliğini yapması şart oldu çünkü askeriyede de çok mahcup olduk 2. ek yerleştirmeden OBP puanını kaybetmesine falan fistan gerek kalmadı :D. Bayağı yoruldum bugün askeriye uzakta 4-5 kere gidip geldim. Askere gidecek arkadaşlara tavsiye etmem ama bizim gibi olmayın biz mecbur kaldığımız için yapmak zorunda kaldık askerlik yaşınızı büyütmeyin mümkün olduğunuz en erken zamanda yapıp gelin ileri yaşlarda çok zor oluyor kendimden biliyorum.

Geri
Yukarı