Askere gitmeden önce kaybettiğim hattımı bulamadım

MakeMyDay

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Uluslararası Ticaret
Merhaba Technopat ailesi,

Çok önemli bir sorunum var.
En önemli mail adresime giremiyorum.
Cep telefonuma kod gidiyor. Askere gitmeden saatler önce kaybettiğim hattıma gidiyor kod.

Askere gidince ise kardeşim kendi adına hat çıkarıp bana cep telefonuyla kargolamıştı.
O gün bugündür ben o hattı, o numarayı kullanmıyorum.
Tekrar o numarayı kullanabilme, aktif etme, hattı tekrar çıkarma şansım var mı?
Bu konuda kesin bilgisi olan var mı?

Not: Askerden geleli bir ay oldu. Yedi aydır kullanmıyorum hattı, kaybettim.

Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba Technopat ailesi,

Çok önemli bir sorunum var.
En önemli mail adresime giremiyorum.
Cep telefonuma kod gidiyor. Askere gitmeden saatler önce kaybettiğim hattıma gidiyor kod.

Askere gidince ise kardeşim kendi adına hat çıkarıp bana cep telefonuyla kargolamıştı.
O gün bugündür ben o hattı, o numarayı kullanmıyorum.
Tekrar o numarayı kullanabilme, aktif etme, hattı tekrar çıkarma şansım var mı?
Bu konuda kesin bilgisi olan var mı?

Not: Askerden geleli bir ay oldu. Yedi aydır kullanmıyorum hattı, kaybettim.

Yardımcı olursanız çok sevinirim.
Tabiki de Hat sizin üzerineyse hangi telekom şebekesinden aldıysanız gidip hattımı kaybettim derseniz yenisini çıkarırlar. Seneler önce 100₺ bir ücret vermiştim. Ya da cihazınız eski değilse direk E-SIM olarak geçiş yaparsınız.

Müşteri hizmetlerine başvurursanız yeni SIM kartınızı evinize kargolarlar belli bir ücret karşılığı. Onun dışında şubeyede gidebilirsiniz.

Tabiki de Hat sizin üzerineyse hangi telekom şebekesinden aldıysanız gidip hattımı kaybettim derseniz yenisini çıkarırlar. Seneler önce 100₺ bir ücret vermiştim. Ya da cihazınız eski değilse direk E-SIM olarak geçiş yaparsınız.
Bimcell olarak geçiyor operatörüm. BIM'e giderek çıkartmıştım. Direkt aynı yere mi gitmeliyim tekrar çıkarırlar mı gittiğim o an?

2-) E-SIM tam olarak nedir ve nasıl kullanılır?

Müşteri hizmetlerine başvurursanız yeni SIM kartınızı evinize kargolarlar belli bir ücret karşılığı. Onun dışında şubeyede gidebilirsiniz.
Hocam eski hattımın operatörü Bimcell idi. Şimdi bu durumda direkt herhangi bir Bim şubesine mi gitmeliyim yoksa aramalı mıyım?

Ek olarak aramam durumumda ücreti benden nasıl tahsil edecekler?

Yani direkt sim kartı verecekler bu numarayı kullanabileceğim sonuç olarak normal bir şekilde değil mi?
Evet. Hat kapanmadan önce müşteri hizmetlerini arayıp hattın sahibi olduğunu doğrula sonra da SIM kartı talep et derim ben.

Evet. Hat kapanmadan önce müşteri hizmetlerini arayıp hattın sahibi olduğunu doğrula sonra da SIM kartı talep et derim ben.
Bim müşteri temsilcilerini gerek bunu aramam için.
Ararım aramasına da ücret tahsil edeceklermiş.
Bunu nereden/nasıl tahsil edecekler benden?

Geri
Yukarı