Askere telefon götürmek yasak mı?

Makaleler
1
Bir arkadaş vardı sanaldan. Ama uzun süreli arkadaş 4 - 5 sene oldu sanırım. Adam askere gitti de şimdi ona nasıl ulaşacağız diye düşündük. Telefon götürdü mü bilmiyoruz. Öyle zırt pırt asker aranmaz diye düşündük. Ne yapabiliriz sizce?

Askerliğin son aylarında akıllı telefona belki izin verirler de, öbür türlü ilk aylarında acemi birliğinde yakalandığında işin zorlaşır.

Akıllı telefon götüremezsin. Hatta kameralı telefon bile götüremezsin. Askercell hatlı, akıllı olmayan ve kamerasız telefon götürebilirsin sadece.

Hiçbir şekil telefon yasak değil akıllı telefonlar falan da serbest. Sadece belli vakitleri ve şartları var diye biliyorum.

Hiçbir şekil telefon yasak değil akıllı telefonlar falan da serbest. Sadece belli vakitleri ve şartları var diye biliyorum.
Hayır, yanlışınız var. Akıllı telefonlar serbest değil. Onlar her zaman yasak. Benim dayımın oğlu askere daha yeni gitti. 2 ay oldu askerden geleli. Akıllı telefon götürmenin yasak olduğunu söylüyor.

Hayır, yanlışınız var. Akıllı telefonlar serbest değil. Onlar her zaman yasak. Benim dayımın oğlu askere daha yeni gitti. 2 ay oldu askerden geleli. Akıllı telefon götürmenin yasak olduğunu söylüyor.
Benim de kuzenim askerlik 12 ayken gitti. Ve akşamları koğuşta akıllı telefon kullanabiliyordu.

Geri
Yukarı