Askeri Alanda Türkiye, Orta Doğu'da 1. Sırada!

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Global FirePower sonuçlarına göre Türkiye askerî güç olarak Orta Doğu'da 1. sırada. Yine Global FirePower'a göre askerî güç olarak dünya çapında 11. sıradayız. Elbette bu bilgiler %100 doğru diyemiyorum ama bu kadar yüksekte olmamız beni inanılmaz mutlu etti. İnşallah daha da yükseliriz ve bu ülkenin çalışkan gençleri olarak yükseltmek adına elimizden geleni sonuna kadar yaparız. Kaynak:2021 Military Strength Ranking

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar yalnız bu sıralamayı açıklayan yer niteliğe değil niceliğe bakıyor. Mesela dünyanın en güçlü donanması Amerikan donanmasını sıralamada Kuzey kore donanmasından geri koyacak kadar saçma iş yapıyorlar. Bu yüzden pek inandırıcı değil bu liste. Ha TSK güçlü müdür güçlüdür orası ayrı. Ama bu listeye bakıp mastürbasyon yapanlar yine kandırıldınız:(
E1Xt0oTWQAY41-H.jpeg

Global FirePower sonuçlarına göre Türkiye askerî güç olarak Orta Doğu'da 1. sırada. Yine Global FirePower'a göre askerî güç olarak dünya çapında 11. sıradayız. Elbette bu bilgiler %100 doğru diyemiyorum ama bu kadar yüksekte olmamız beni inanılmaz mutlu etti. İnşallah daha da yükseliriz ve bu ülkenin çalışkan gençleri olarak yükseltmek adına elimizden geleni sonuna kadar yaparız. Kaynak:2021 Military Strength Ranking
Orta Doğu'da 1. sırada olmayalım, Avrupa'da ilk 5 ülkenin arasındayız. Ben "Orta Doğu'da en güçlü ülkeyiz" demek yerine "Avrupa'da en güçlü ülkelerdeniz" demeyi tercih ederim. Zaten Dünya sıralamasında 8 veya 9. ülkeyiz.

Yani askeri alanda gelişmeler size niye batıyor anlamadım. Yerli ve milli gelişmelerin ne kadar önemli olduğunu farkında değilsiniz. Türkiye'deki F-16'larla ilgili çarpıcı detay elindeki sistemler dış kaynaklı olup kullanamadıktan sonra ne önemi kalıyor. Daha yakın bir vakitte Azerbaycan'a destek verdik diye Kanada ambargo uyguladı. Türkiye'ye şu anki durumda gizli ya da açık birçok ambargo uygulanıyor. Kaynak olarak Ekşi Sözlük atan arkadaşa sabah sabah iyi güldüm.

Bir tweet ile dize geldikten sonra bu gelişmelerin pek bir anlamı kalmıyor maalesef. Savaşmak için ekonomi gerekli, iyi bir ekonomi içinde sadece askeri alana yatırım yetmez.

Bakıyorum da herkes ekonomi konusunda
Profesör olmuş tamam malum parti ekonomiyi iyi yönetemiyor bunu hepimiz biliyoruz da malum partiden önce de ekonomi uçmuyordu yani yine ambargo uygulanıyordu.

Bana kalırsa potansiyeli çok daha yüksek bir ülkeyiz bu alanda ama kimse elini taşın altına koyup değişmeye yanaşmıyor. Gerçi bu ülkemizde pek çok alanda böyle ama yetki bende değil ne yapabilirim? 🤭
Neden böyle düşünüyorum?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı