Askeri Alanda Türkiye, Orta Doğu'da 1. Sırada!

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Global FirePower sonuçlarına göre Türkiye askerî güç olarak Orta Doğu'da 1. sırada. Yine Global FirePower'a göre askerî güç olarak dünya çapında 11. sıradayız. Elbette bu bilgiler %100 doğru diyemiyorum ama bu kadar yüksekte olmamız beni inanılmaz mutlu etti. İnşallah daha da yükseliriz ve bu ülkenin çalışkan gençleri olarak yükseltmek adına elimizden geleni sonuna kadar yaparız. Kaynak:2021 Military Strength Ranking

Son düzenleyen: Moderatör:
Bazı arkadaşlar büyük başarı demiş. Bu büyük başarı değil sadece başarı. Bu sayılar 50 farklı kategoride analiz ediliyor. Eğer tank sayın çoksa puanın da çok oluyor. Yani Türkiye gider Mısır'ı döver diyemezsin. Bu saçmalık olur.
Usta bir yazarın muhteşem açıklaması :
Sizin kaynağınız nedir, açıklarsanız seviniriz?

Tabii ki.

Şu an dünya savaşında olmadığımız için ve uzun yıllar da olmayacağımız için kendimizi savunacak kadar askeri güç yeterli ki?

Bazı arkadaşlar büyük başarı demiş. Bu büyük başarı değil sadece başarı. Bu sayılar 50 farklı kategoride analiz ediliyor. Eğer tank sayın çoksa puanın da çok oluyor. Yani Türkiye gider Mısır'ı döver diyemezsin. Bu saçmalık olur.
Usta bir yazarın muhteşem açıklaması :

Zaten dünyada bizim rakiplerimiz çok yakın. 2019 yılında bu indexse göre dünyada 9. sıradaydık.geçen yıl ise 13.sıraya düştük. Yani sıra kaybettik.

Sizin kaynağınız nedir, açıklarsanız seviniriz?

Tabii ki.

Gara şehitlerini unutmayın.
Askeri alanda teknolojiniz ne kadar ileri olursa olsun operasyon yönetecek kapasiteniz olmadıktan sonra gerisi şov ve hikayedir.
Araştırmalar asker ailelerinin karınlarını doyurmuyor, şehit ailelerinin acılarını dindirmiyor. Başarı kelimesini ağıza alırken başarısızlık sonucu vefat eden askerleri düşünün biraz.

Şu an dünya savaşında olmadığımız için ve uzun yıllar da olmayacağımız için kendimizi savunacak kadar askeri güç yeterli ki?

Cok yanlış bakış açısı. Kimse size tamam sen loot yap ben bekliyorum demez.
1) dediğiniz teknolojiler hemen yapılacak şeyler değil.
2) savaş çıkmayacağını nasıl garanti ettiniz.
3) zaten gerideyiz ülke kendisi savucak şeyleri yeni kullanıyor. Yoksa Suriye ve Irak harekatı ya da karabag savaşı ya da Libya savaşı çok çok daha zor olurdu.
Eger adaleti sağlayacaksınız sizin elinizde daha büyük bir silah olması lazım.

Ayrıca endexse göre bizim Altay ile Leopard A2 denk tutuluyor. Yani bu Tiger ile T-34 bir tutmak gibi. Uçaklar da da bu geçerli. İran'ın çöp uçakları ile Amerikanın F35'ni bir tutuyor.

Askeri alanda teknolojiniz ne kadar ileri olursa olsun operasyon yönetecek kapasiteniz olmadıktan sonra gerisi şov ve hikayedir.

Şov mu? 1. Gara operasyonu hakkında bilgin var mı senin?

Başarı kelimesini ağıza alırken başarısızlık sonucu vefat eden askerleri düşünün biraz.

Bilgisizlik ile yazılan bir cümle sadece.
Bana hiç masal anlatmaya çalışma bir asker çocuğu olarak ve bu sene en çok istediği MSÜ'ye kavuşmaya çalışan bir birey olarak sende daha çok şehit, gazi tanıdığım, gördüğüm askerler var.
Senin kaç tane arkadaşının babası çenesine şarapnel yedi? Ya da baban hiç doğuya, Afganistan'a Suriye'ye göreve gitti mi?
Yok daha fazla istersen ailemde asker kökenli şehit gazi de çok. Kısaca bu duyar bana sökmez.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı