Askeri Alanda Türkiye, Orta Doğu'da 1. Sırada!

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Global FirePower sonuçlarına göre Türkiye askerî güç olarak Orta Doğu'da 1. sırada. Yine Global FirePower'a göre askerî güç olarak dünya çapında 11. sıradayız. Elbette bu bilgiler %100 doğru diyemiyorum ama bu kadar yüksekte olmamız beni inanılmaz mutlu etti. İnşallah daha da yükseliriz ve bu ülkenin çalışkan gençleri olarak yükseltmek adına elimizden geleni sonuna kadar yaparız. Kaynak:2021 Military Strength Ranking

Son düzenleyen: Moderatör:
Biz senelerdir terörle uğraştığımız için diğer ülkelere nazaran ordumuz daha güçlü deneyimli.

Gayri nizami harp bakımından evet çok deneyimliyiz ki zaten dünyadaki savaşlarda 90'lardan itibaren buna kaymaya başladı. 2000'lerde de herkes bunun farkına vardı ve birçok ülke özel kuvvetlere ve profesyonel askerliğe önem verdi.

Artık ordu gücü nükleer güce bağlı değil, sahada teknoloji konuşur. O kadar savunma sistemi varken nükleer füzeleri daha varamadan yok ediyor. Türkiye'nin üst sıralarda olma sebebinin başlıca sebebi ise İHA ve SİHA'lardır.

Sadece iha ve SİHA değil.
Radar sistemleri.
Özellikle füze ve motor konusunda son yıllarda büyük başarılar elde ettik.

10 yil önce sen İsrail'den heron (iha) alıyordun. İstediği zaman kamerayı açıyor. İstediği zaman kapatıyor.
10 yil önce NATO'ya bana füze ver diye el açıyordun.
10 yil önce senin piyade tüfeğin mi vardi?
Bana kalkıp dünya ülkesi ile kıyaslanırken deme!
O alınan ihalar geri iade edildi.
10 yıl önce 2009 da ilk kez Mehmetçik 1 lanse edildi.
Natodan füze istememiz yani Patriot zaten doğal hakkımız.

Daha güçlü bir diplomasi dünyanın en güçlü ordusundan daha iyidir.

Orta doğu demişsiniz. Orta doğu'nun en gelişmiş ülkesi İsrail değil mi? Sonra da Suudi Arabistan, bae, katar, Kuveyt. En son Türkiye.

1621025797286.png

Ne güzel, mutlu oldum.

O alınan ihalar iade edildi.

Edilmiş olabilir (zaten bir halta yaramadı) ama kaç milyon dolar ödendi haberin var mı?
Ya arıza çıkardı ya çalışmadı? Kisaca enayi yerine koyulduk.
Bak şimdi almıyoruz satıyoruz!
Natodan füze istememiz yani Patriot zaten doğal hakkımız.

İsteyebilirsiniz ama onların doğal olarak vermesi ayrı el açmak ayrı.

İsteyebilirsiniz ama onların doğal olarak vermesi ayrı el açmak ayrı.
Üyeyiz ya biz. Hakkımız olduğu için isteyebiliriz.
Edilmiş olabilir (zaten bir halta yarajadi) ama kaç milyon dolar ödendi haberin var mı?
Ya arıza çıkardı ya çalışmadı? Kisaca enayi yerine koyulduk.
Evet haberim var. O paranın geri alındığından da haberim var. Teknik bilgi verilmemesi nedeni iel para geri verilir. Hayır çalıştı hem de çok güzel. 1 tanesi askeri alanda düşmüş olması lazım. 2 tanesi çıkarılması. Enayi yerine konmadık.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı