Askeri Alanda Türkiye, Orta Doğu'da 1. Sırada!

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Global FirePower sonuçlarına göre Türkiye askerî güç olarak Orta Doğu'da 1. sırada. Yine Global FirePower'a göre askerî güç olarak dünya çapında 11. sıradayız. Elbette bu bilgiler %100 doğru diyemiyorum ama bu kadar yüksekte olmamız beni inanılmaz mutlu etti. İnşallah daha da yükseliriz ve bu ülkenin çalışkan gençleri olarak yükseltmek adına elimizden geleni sonuna kadar yaparız. Kaynak:2021 Military Strength Ranking

Son düzenleyen: Moderatör:
Orta doğu ülkesi demesine sinirlenmiş arkadaş fakat Türkiye hem Orta Doğu hem Avrupa ülkesi.

Türkiye'nin alım gücü düşük diye çok kötü, başarısız bir ülke olarak görmeyin. Türkiye, askeri bakımdan çoğu ülkeye nazaran ileri bir seviyede. Ayrıca bir savaş sırasında veya operasyon sırasında teknoloji ne kadar gerekli olsa bile, o iş teknoloji ile bitmiyor. Kara operasyonları her zaman daha önemlidir. Kara operasyonu olmadan bir savaş kazanılmaz veya bir bölge temizlenmez. Bu kısımda askeri eğitim ve bu askerlerin başındaki kişi ve askerin kendisi önemlidir. Türkiye'nin ben şahsen Vatan sevgisi küçüklükten aşılandığı için bu kısımdan çok iyi olduğunu düşünüyorum. Yani Ermenistan ve Azerbaycan çatışmalarında olduğu gibi Türk askerinin bir olayda ermeni askerler gibi kaçacaklarını düşünmüyorum.

Evet bende bunu söylemeye çalışıyorum. Çoğu kişi savaşların teknolojisi en gelişmiş ordunun kazanacağını zannediyor. ABD ve Fransa Vietnam'da nasıl geri çekildiler? Büyük zırhlıları, sık ormanlarda yürütmeye çalışırsan kaybedersin. Zaten gerilla savaşı veren bir Vietnam yerlisi varken hele. Teknoloji savaşı kazanmak için sadece bir araçtır, amaç değil. Savaşı kazandıracak olan harp bilgisi yüksek kısacası donanımlı subaylar ve morali ve savaşma kabiliyeti yüksek birlikler, ve bunu da yine başındaki komutanlar sağlıyor.

Türkiye'nin alım gücü düşük diye çok kötü, başarısız bir ülke olarak görmeyin. Türkiye, askeri bakımdan çoğu ülkeye nazaran ileri bir seviyede. Ayrıca bir savaş sırasında veya operasyon sırasında teknoloji ne kadar gerekli olsa bile, o iş teknoloji ile bitmiyor. Kara operasyonları her zaman daha önemlidir. Kara operasyonu olmadan bir savaş kazanılmaz veya bir bölge temizlenmez. Bu kısımda askeri eğitim ve bu askerlerin başındaki kişi ve askerin kendisi önemlidir. Türkiye'nin ben şahsen Vatan sevgisi küçüklükten aşılandığı için bu kısımdan çok iyi olduğunu düşünüyorum. Yani Ermenistan ve Azerbaycan çatışmalarında olduğu gibi Türk askerinin bir olayda ermeni askerler gibi kaçacaklarını düşünmüyorum.

Hava olmadan savaş kazanılmaz.

Buna dair şu an bulamayacağım. Ama bulunca atacağım.
Bu arada sağlam denilen ihalar hakkında şimdilik bulduğum haber kaynağı.

Heron işi sanıldığı aksine zarar oldu.
İlk önce İsrail'e giden ihalar değil onların motoru idi. Ayrıca o ihaları uçaracak kadar yedek motor vardı ama depoda kaldı. Zaten kullanılan ihalar da gerçekten yoğun kullanıldı. Birisi Batman'da düşmüş olmalı. Ayrıca bu mal sadece İsrail değil aynı zamanda Avustralya ve Hindistan malı olması lazımdı yani operatörleri. Motoru da Avustralya tarafından önde gelen üretim markası olan BRP-Rotax tarafından üretildi. Yani uçak kalitesiz değil kaliteli idi ama o zamanki siyasi politika işi batırmış olabilir.
Türkiye'nin alım gücü düşük diye çok kötü, başarısız bir ülke olarak görmeyin. Türkiye, askeri bakımdan çoğu ülkeye nazaran ileri bir seviyede. Ayrıca bir savaş sırasında veya operasyon sırasında teknoloji ne kadar gerekli olsa bile, o iş teknoloji ile bitmiyor. Kara operasyonları her zaman daha önemlidir. Kara operasyonu olmadan bir savaş kazanılmaz veya bir bölge temizlenmez. Bu kısımda askeri eğitim ve bu askerlerin başındaki kişi ve askerin kendisi önemlidir. Türkiye'nin ben şahsen vatan sevgisi küçüklükten aşılandığı için bu kısımdan çok iyi olduğunu düşünüyorum. Yani Ermenistan ve Azerbaycan çatışmalarında olduğu gibi Türk askerinin bir olayda Ermeni askerler gibi kaçacaklarını düşünmüyorum.
Bir savaşı devam ettirmek için ekonomi lazım. Bunu Suriye cephesinde gördük ya da ikide bir amerikanın suyuna giderken. Ekonomi sıkıntı hem olası iç savaşı hem de ordu içinde huzursuzluğu meydana getirir. Eğer sağlam bir ekonomin varsa zaten üretimin devam eder. Savaş zamanın da büyük ihtimal çoğu ülkeden amborga yeriz.

Son düzenleme:
Hava olmadan savaş kazanılmaz.
Anlamak mı istemiyorsunuz? Türkiye'nin hava gücü yok mu zannediyorsunuz? Bütün büyük ülkelerin hava gücü var. Ama hava gücü de bir savaşta yetersiz! Kara operasyonu olmadan hiç bir savaş kazanılmaz. Teknoloji bir yerden sonra yetersiz kalıyor.

Anlamak mı istemiyorsunuz? Türkiye'nin hava gücü yok mu zannediyorsunuz? Bütün büyük ülkelerin hava gücü var. Ama hava gücü de bir savaşta yetersiz! Kara operasyonu olmadan hiçbir savaş kazanılmaz. Teknoloji bir yerden sonra yetersiz kalıyor.

Hava üstünlüğü almadan 1 milyar karada askerin olsa ne işe yarar adam 7-24 bombaladıktan sonra bir anlamı kalmıyor.

Anlamak mı istemiyorsunuz? Türkiye'nin hava gücü yok mu zannediyorsunuz? Bütün büyük ülkelerin hava gücü var. Ama hava gücü de bir savaşta yetersiz! Kara operasyonu olmadan hiç bir savaş kazanılmaz. Teknoloji bir yerden sonra yetersiz kalıyor.
Hava gücünün gerekliliğini 2.dünya savaş zamanında gördük. Fransa cephesine bakabilirsiniz. Sayı değil kalite önemli.

Eee n'oldu ekonomik kriz, feleği şaşmış adalet sistemi, sözde eğitim sistemi, "Atatürk" demeye utanan politikacılar, sömürüden hallice vergiler, şort giydi diye tekmelenen kadınlar, torpilde çığır açılması, yıllardır süre gelen yolsuzluklar silsilesi, dini görüşlerden çıkar sağlamaya çalışan siyasetçiler, genç işsizlik, dudak uçuklatan enflasyon, kutuplaşma, yeniliklere kapalı toplum, trafik, gelir dağılımındaki dengesizlik, sosyal devletin "yok" olması, siyasi çekişmeler, dışa bağımlılık, bilimin değer görmemesi, eleştirilere karşı tahammülsüzlük, kişiler arası güven sorunu...

Her neyse, ne önemi var ki üsttekilerin ?! Global FirePower'a göre askeri alanda 11. sıradaymışız.
Bu gece bir şampanya patlatılır !

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı