Askeri Liseler'in (gerçek) kapatılma sebebi?

Yasal nedeni:
Said Nursi ve ona bağlı Gülen cemaati ordu içinde yapılanmasına bağlı olarak pararel devlet PY oluştu. Türkiye Cumhuriyeti tarafından bu örgüte bağlı mensupların faaliyetlerini kısıtlamak ve ordu içinde varlıklarına son verilmek için ordudan ihraç edildiler.

Gene onlara bağlı öğretmen-eğitim personeli kendi tarikatına üye toplamamaları için personeller ihraç edildi ve liseler kapataldı.

Suç sadece gülene ait değildi elbet. Menzil, Süleyman, Pelikan ve daha pek çok zararlı yapı Yasal sistemleri duraklatmasın diye tutuklandı veya kapatıldı.

Benim görüşüm:
Orduyu temizledikten sora liseler ile çocukları kandırırlar diye yerine zaten MSÜ açıldı zamanla kalitesi oturur.

AKP, FETÖ ve Amerika ile işbirliği yaptı. BOP başkanı oldu malumunuz. Zaten Atatürk'ü sevmediklerinden ve cumhuriyeti yok etmeye çalıştıklarından dolayı bu işbirliği kendi işlerine geldi ve askeriye dahil bir çok noktadaki Atatürk yolundaki insanları sahte belgelerle içeriye attılar. Hatta o zamanlar Erdoğan çıkıp ben bu davaların savcısıyım dedi. Sonra çıkar çatışmasına girdiler. Erdoğan baktı ki sıra bana geliyor, FETÖ'cüleri temizlemeye çalıştı ve FETÖ buna karşılık darbe gibi bir şey yaptı. Bu da ne hikmetse yine AKP'nin işine geldi.

Daha sonra yıllarca sınav sorularını FETÖ'ye veren akp, bu sefer sanki sınav sistemleri ve harp okulları suçluymuş gibi bu okulları kapattı ve öğrencileri içeriye aldı.

Benim gözlemim bunlar.

Ayrıca 15 yaşında mahalle aralarında FEM dershanelerinden seçilen öğrencilere sınav sorularının dağıtıldığını ben duyuyordum. Yüce devletimiz duymuyormuş, ne garip değil mi?

Son olarak RTE'nin bir sözü ile bitirmek istiyorum; Demokrasi bizim içim amaç değildir, araçtır araç.

Öyle garip olaylar dönüyor ki darbe yapmayı bırak daha operasyona katılmamış erleri tutuklayıp büyük başları bıraktılar. Zamanı gelecek hepsi ortaya çıkacak.

Said Nursi ve ona bağlı Gülen cemaati ordu içinde yapılanmasına bağlı olarak pararel devlet PY oluştu. Türkiye Cumhuriyeti tarafından bu örgüte bağlı mensupların faaliyetlerini kısıtlamak ve ordu içinde varlıklarına son verilmek için ordudan ihraç edildiler.
Bu ikisi farklı cemaatler değil mi ?
Gerçi gülen cemaati değil terör örgütü demek daha doğru olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı