Askeri pilot olmak

Daha fazla  
3 aydır aklımda askeri helikopter pilotu ya da kara havacı olma düşüncesi var fakat olmak istediğimden değil bilgi almak için soruyorum. Askeri helikopter pilotu olmak için ne yapılmalı? 11. sınıfa geçtim, bölüm eşit ağırlık. Bilgi verir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
MSÜ sınavından iyi bir puan almanız gerekiyor. Sonrasında sözlü ve fiziki mülakat var diye biliyorum.
Not: Ben girmedim. Liseden eski arkadaşlarımın anlatışları böyleydi.

Ayak tabanınızla ilgili sorun olmamalı, vücudunuzda kalıcı bir iz olmamalı, (deri çatlağı gibi.) göz sorununuz olmamalı, yüksek G kuvvetlerine dayanıklı olmalısınız.

Ayak tabanınızla ilgili sorun olmamalı, vücudunuzda kalıcı bir iz olmamalı, (deri çatlağı gibi.) göz sorununuz olmamalı, yüksek G kuvvetlerine dayanıklı olmalısınız
Çok teşekkür ederim. Ben şimdiden elendim .Olamam zaten sadece bi istek oluştu 3 aydır. Ben gözlük takıyorum miyop maalesef. Gündelik hayatta sıkıntı olmuyor,takmıyorum çünkü , ama hho girişte sorun olucak . Sağolun.Ben zaten asker olmaya uygun bir fıtratta değilim ,yeteneğim olsun isterdim ama.

İzsiz lazer çizimi ile göz sorununuzu halledebilirsiniz. F-16 pilotu veya türevi şeylerin pilotu olmak için Hava Harp Okulu, helikopter içinse Kara Harp Okulu'nda Kara-Havacılık okumalısınız.

İzsiz lazer çizimi ile göz sorununuzu halledebilirsiniz. F-16 pilotu veya türevi şeylerin pilotu olmak için Hava Harp Okulu, helikopter içinse Kara Harp Okulu'nda Kara-Havacılık okumalısınız.
Kabul edilmiyor diye biliyorum. Direkt gözünüz sağlam olmak zorunda.

Kabul edilmiyor diye biliyorum. Direkt gözünüz sağlam olmak zorunda.
Sağolun ,asker olamam zaten 0 onu geçtim artık.Aslında çok merak ettiğim bir konu var.İsmi f harfi ile başlayan kişinin! müritleri nasıl uçak ya da helikopter pilotu oldu onu araştırmak istiyorum ,fazla bilgi yok gibi ama bilmiyorum.

Geri
Yukarı