Askeri strateji oyunu önerisi

Ra2, RA3, wesnoth (sıra tabanlı).. empire earth (campinglerini sabaha kadar az oynamadım ah o eski güzel günler)
Hocam normalde gram strateji oyunu oynamazdim fakat civizilation 6 diye bir oyun kesfettim tam istedigim turde eski zamanlarda gecmiyor, modern techizatlarla savasiyoruz, grafikler, oynanis harika tek onerecegim şey oynarken bilim zaferlerini filan kapatin ve oyunu herhangi biri kazandiktan sonra bir tur daha butonuna basin ondan sonra tum dunyayi fethetmeye calisin.

Hocam sabah yorumunuzu gördükten sonra incelemeye ve indirmeye başladım. Ancak incelerken fark ettim ki klasik strateji oyunlarından daha kapsamlı bir oyun. Akşam denerim muhtemelen ama öğrenip kavramak bayağı zaman alacak. Rehberler bile bayağı büyük.

Son düzenleme:
RA2, RA3, wesnoth (sıra tabanlı). Empire Earth (campinglerini sabaha kadar az oynamadım ah o eski güzel günler)

Hocam sabah yorumunuzu gördükten sonra incelemeye ve indirmeye başladım. Ancak incelerken fark ettim ki klasik strateji oyunlarından daha kapsamlı bir oyun. Akşam denerim muhtemelen ama öğrenip kavramak bayağı zaman alacak. Rehberler bile bayağı büyük.

Hocam cok sevindim deneyeceginiz icin inanin 1 oynamada her şeyi cogunlukla anlacaksiniz ve kendi taktiklerinizi gelistireceksiniz mesela ben en az 30 defa tum dunyayi ele gecirdim pangea haritasinda oynuyorum size verecegim taktik ilk basta sehirlerinize yatirim yapin ve biriyle ittifak kurun cunku botlarin ilk basta cok askeri oluyor sehirlerinizde buyume orani yukselince askere yatirim yapmaya baslarsiniz ekonomizinde guclu olacağı icin askerleriniz istifa etmeyecektir. Ve ozellikle paraniz varsa gathering storm DLC'sini almanizi oneririm en gerekli seyler oyuna ekleniyor.

Hocam cok sevindim deneyeceginiz icin inanin 1 oynamada her şeyi cogunlukla anlacaksiniz ve kendi taktiklerinizi gelistireceksiniz mesela ben en az 30 defa tum dunyayi ele gecirdim pangea haritasinda oynuyorum size verecegim taktik ilk basta sehirlerinize yatirim yapin ve biriyle ittifak kurun cunku botlarin ilk basta cok askeri oluyor sehirlerinizde buyume orani yukselince askere yatirim yapmaya baslarsiniz ekonomizinde guclu olacağı icin askerleriniz istifa etmeyecektir. Ve ozellikle paraniz varsa gathering storm DLC'sini almanizi oneririm en gerekli seyler oyuna ekleniyor.

Bu oyuna da bakacağım çok teşekkürler vallahi bu ara içimde bir strateji oyunu oynama hevesi doğdu.

Askeri türden bir şeyler oynamak istiyorsan Warzone 2100 tavsiye edebilirim. Sen eğer sadece bir askeri ya da tankı kontrol etmek istiyorsan seçerek kontrol edebilirsin. Oyunun amacı kısaca petrol madenlerine asker göndererek ele geçirmek, kendi tanklarınızı kendiniz tasarlamak, askerlerinizi tasarlamak ve bunları uygun bir şekilde düşmanlarınıza karşı kullanabilmek. Bu oyunu oynardım ve hala da oynuyorum. Oyun herkesin becerebileceği bir şey değil biraz deneyim gerekiyor. Oynadıkça kazanırsınız. Mesela rakibiniz nasıl tank tasarlıyor bakın. Sizde o tankın zayıf yönlerini hedef alacak bir tank tasarlayın.

Geri
Yukarı