Askerliğim tecil edilmedi

Xtreme6161

Kilopat
Yer
Trabzon
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Karadeniz teknik üniversitesi 2. sınıf kamu yönetimi öğrencisiyim ve aktif öğrenciyim. e-Devlet üzerinden askerlik durumu sorguladığımda yoklamaya tabii ve askerlik durumumun 31/12/2020 tarihine kadar ertelenmiş olduğunu görüyorum. Arkadaşlarımda 2029'a kadar ertelenmiş ve öğrenci erteli yazıyor. Burada bir karışıklık ya da hata var sanırım ,1.5 ay sonra askere mi çağrılacağım? Aktif öğrenci olduğum için durum garip bir hal aldı. Kaldı ki lise mezunları bile erteleyebiliyor askerliği, ben erteleme başvurusu yapmak istediğimde "kayıtlı okul bilgisi bulunmamaktadır." Diye bir hata veriyor. Daha öncesinde sanırım bunu yaşayanlar olmuş forumda yardımlarınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Abim öyle bir durum yaşamıştı. Hatta öyle bir hal aldı kı çevirmede alıp direkt askerlik şubesine götürmüşlerdi. Rezillik çekmek istemiyorsan askerlik şubesine bir gidip danışmanı tavsiye ederim. Sanırım dilekçe veriliyordu yanlış hatırlamıyorsam tabii. Ama askerlik şubesinde halledildiğine eminim bu olayın.

Saçmalıktan başka bir şey değil sistemde hem aktif öğrenci olduğumu söylüyor hem de kayıtlı öğrenim durumu bulamadığı hatasını veriyor, teşekkür ederim yorumun için.

Okullar belirli zamanlarda tecil için bildirim yapıyorlar. Dönemi gelmemiş ya da sizinki iletilmemiş olabilir. Öğrenci belgenizi alıp askerlik şubesine gidin. Sıranız geldikten sonra 5 dakika içerisinde çözülür sorununuz.

Geri
Yukarı