Askerlik Erteleme Belgesi Yazıcıdan Çıkartılmalı mıdır?

Jakiro13

Hectopat
Daha fazla  
1. AŞAĞIDA KİMLİĞİ YAZILI YÜKÜMLÜNÜN ERTELEME ŞARTLARI DEVAM ETTİĞİ SÜRECE 31/12/2025 TARİHİNE KADAR ASKERLİK İLE İLİŞİĞİ YOKTUR.

2. ERTELEME ŞARTLARININ SONA ERMESİ HALİNDE (MEZUN/TERK vb.) ERTELEME İPTAL EDİLECEKTİR. BU DURUMDA e-Devlet'ten VEYA EN YAKIN ASKERLİK ŞUBESİNDEN ASKERLİK İŞLEMLERİ İÇİN BAŞVURU YAPILMASI GEREKMEKTEDİR.

NOT: BU BELGE 26/05/2022 23:59:59'A KADAR GEÇERLİDİR.

Böyle yazıyor ama daha önce baktığımda 23/05/2022 23.59 diyordu, şimdi de son gün bugün diyor. Benim mi çıkartmam lazım bu belgeyi tekrardan, yoksa kendisi mi çıkıyor? e-Devlet'ten çıkartmak isteyince biyometrik fotoğraf istiyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sorguladığın belgenin geçerlilik süresidir o süre. Tecil süren ile alakası bulunmuyor. Saat 12'den sonra aldığında da 27/05/2022 23:59'a kadar geçerlidir diyecek sistem.

Bir şey yapmam gerekiyor mu şimdi? Yoksa kendi mi yeniliyor dediğim gibi 23 yazarken almamıştım şu an 26 yazıyor bu gece son buluyor ama ben yenilememiştim.

Öğrenciliğiniz aktif olduğu sürece bu tarihe kadar askerlik ilişkiniz yok. Ancak öğrenciliğiniz son bulursa en yakın celp dönemine otomatik süre ataması yapar. Öğrencilik devam ettiği sürece şüpheniz olmasın.

Aynı sorgulamayı bende yapıyorum ve bende de aynı not var gördüğünüz üzere. Endişelenicek bişey yok.

AŞAĞIDA KİMLİĞİ YAZILI YÜKÜMLÜ, ASKERLİK HİZMETİNİ YERİNE GETİRMİŞTİR

NOT: BU BELGE 26/05/2022 23:59:59'A KADAR GEÇERLİDİR

Öğrenciliğiniz aktif olduğu sürece bu tarihe kadar askerlik ilişkiniz yok. Ancak öğrenciliğiniz son bulursa en yakın celp dönemine otomatik süre ataması yapar. Öğrencilik devam ettiği sürece şüpheniz olmasın.
Şu an öğrenci değilim boştayım üniyi kazanamazsam bu sene de kazamayacağım ne olacak

Yani net emin değilim yanlış bilgi vermek istemem. Ancak bildiğim kadarıyla öğrencilik olmadığı sürece başka bir şey ile tecil edilemiyor. Yukarıda yer aldığı üzere "ERTELEME ŞARTLARININ SONA ERMESİ HALİNDE (MEZUN/TERK vb.) ERTELEME İPTAL EDİLECEKTİR." belki de ÖSYM kaydınız var diye henüz tecil iptal edilmedi. Ama yerleşmezseniz iptal edebilir ve bu güncellemeden haberiniz dahi olmayabilir. Ben öğrenci olduğum halde 12/2019 olan tecil sürem bir anda kendi kendine 12/2023 olmuştu. Bu durum sizde tersine dönebilir. Sağlıklı bir bilgi almak için en yakın askerlik şubesine başvurmanız daha iyi olacaktır.

Yani net emin değilim yanlış bilgi vermek istemem. Ancak bildiğim kadarıyla öğrencilik olmadığı sürece başka bir şey ile tecil edilemiyor. Yukarıda yer aldığı üzere "ERTELEME ŞARTLARININ SONA ERMESİ HALİNDE (MEZUN/TERK vb.) ERTELEME İPTAL EDİLECEKTİR." belki de ÖSYM kaydınız var diye henüz tecil iptal edilmedi. Ama yerleşmezseniz iptal edebilir ve bu güncellemeden haberiniz dahi olmayabilir. Ben öğrenci olduğum halde 12/2019 olan tecil sürem bir anda kendi kendine 12/2023 olmuştu. Bu durum sizde tersine dönebilir. Sağlıklı bir bilgi almak için en yakın askerlik şubesine başvurmanız daha iyi olacaktır.
Yks başvuru yapıyorum da 2 senedir o yüzden mi ? bu sene de kazanmazsam gidiyor muyum yani anlamadım da orasını çünkü 2 senedir boştayım sadece yksye başvurdum o kadar

Son düzenleme:

Geri
Yukarı