Askerlik için sağlık formu nasıl alınır?

Brummbar

Hectopat
Yer
Bursa
e-Devlet üzerinden kişisel sağlık formunu doldurdum ve beyan ettim sağlık ocağına gittim fakat doktorum onaylanmamış olduğunu söyledi. Üzerinden 1 hafta geçti, halen resmi olarak gözükmüyor beyanım.

Kilom olduğundan ve bazı rahatsızlıklar, kullandığım ilaçlar olduğu için askerliği yapamayacağımı zaten aile hekimim dedi ama o kişisel sağlık formunu almadan işlem yapamayız dedi beni oradan askeri hastaneye sevk edecekmiş falan.
Yani alanlar nasıl bir yol izledi? Her gün boş zamanım olmadığı için zaman ayıramıyorum eğer bilen biri yardım ederse bir gün içinde şu işlemleri halletmek istiyorum yol gidip gelmek istemiyorum boştan yere ilk nereye müraacat etmem gerekiyor? Sağlık bakanlığına gidip form mu çıkarttıracağım yoksa direkt askerlik şubesine mi gitmeliyim?
Askerlik şubesine gittiğim zaman orada sağlık kontrolü yapıyorlar mı?

Doğru aile hekiminden belge alıp askeri hastanede muayne olmalısın. Bende yaşadım uzun tartışma sonrası anca alabildim aile hekiminden belgeyi...nedeni hala meçhul:)

Doğru aile hekiminden belge alıp askeri hastanede muayne olmalısın. Bende yaşadım uzun tartışma sonrası anca alabildim aile hekiminden belgeyi...nedeni hala meçhul:)
Vallaha hocam geçen hafta gittim saat öğlen 12 civarı gittim öğlen 4'de çıktım 4 saat boyunca sağlık ocağında oturdum bekledim kapanana kadar onaylanacak mı diye aile hekimim'de sağlık ocağından çıkarken bana boşuna bekleme benlik bir şey yok onaylamadan ben bir şey yapamam dedi tekrar tekrar beyan ediyorum olmuyor pazartesi boşluk bulduğum gibi tekrar gideceğim bakalaım son durum ne

Ciddi söylüyorum ben kavga ettimde aldım güvenlik falan hepsi geldi. Değişik birşey sanki devletin kurumları birbirinden habersiz gibi birşey. Hemde benim bahs ettiğim sene 2013...şimdide değişmemiş demekki:(. Askeri hastanede hiç sorun yaşamadım. Derdin varsa anlatırsın, ona göre muayneni vs olursun.

Geri
Yukarı