Askerlik için tavsiyeler

Arkadaşlar yakında askere gideceğim ve aklımda bazı sorular var. Askere giden arkadaşlar cevap verbilirse mutlu olurum.
1-Askerde eşya çalınma olayı oluyor mu? Oluyorsa nasıl bir önlem almalı. Kilit takmak yasak diye biliyorum.
2-Alisverise gidicem ne almalıyım? İç çamaşır için renk zorunluluğu var mı?
3-Askercell almazsam sıkıntı olur mu?

Bunların dışında eklemek istediğiniz birşey varsa ekleyebilirsiniz. Bütün askere gidecek arkadaşlara yardımcı olur.

Bedelli mi uzun dönem mi?

1) Askerde eşya çalınmaz, sadece yer değiştirir ;) Bizde dolap kilidi yasak değildi takıyorduk. Yapılan yere göre değişiyor olabilir. Boyundan askılı cüzdan götürmüştüm bir de, kredi kartı kimlik ve az miktarda nakit parayı orada taşıyordum.
2) Bizde kimse iç çamaşırın rengine bakmadı. Alışveriş için internette listeler var, ihtiyacınıza göre not alıp öyle asker pazarına gidersiniz. Sıfırdan gidince gerekli gereksiz her şeyi satmaya çalışıyorlar.
3) Bedelliyse gerek yok. Uzun dönemse sıkıntı olabilir.

1. Eşya çalınma olayı oluyor. Onda yapabileceğin birşey yok. Benim gittiğim yerde yoktu şansıma. Genel olarak var kabul edebiliriz. Boyundan askılı cüzdan ile paranı ve kartlarını koruyabilirsin.
2. İç çamasırı ve traş bıçağı, kişisel bakım ürünlerin hariç hiç birşey götürme acemi birliğine.
3. Askercell alma. Kendi kartın yok mu? Vardır. Askercell benim gözümde dolandırıcılıktan başka birşey değil.

- Kesinlikle hırsızlık oluyor maalesef.
- Boyundan askılı cüzdan al ve içinde paran olsun ama büyük küpürlerden oluşmasın. Hatta bozuk parada olsun cüzdanda.
- İç çamasırı ve traş bıçağı, kişisel bakım ürünlerin hariç hiç birşey götürme acemi birliğine.
- Cep telefonu yasak resmiyette ama bazıları genede bi şekilde kullanıyordu:)
- Gruplaşma oluyor mutlaka herkes ister istemez hemşeriler nerde diye bakıyor:)
- Hatay Serin Yola düşmede nereye düşersen düş:)

Yeni konular

Geri
Yukarı