Askerlik için tavsiyeler

01/10/2019 tarihinde asker olacağım. Sivas Merkez olarak gözüküyor yerim. Askerlik yapmış ağabeylerim ne nasihat, tavsiye verirsiniz? Tecrübelerinizden yararlanmak isterim. Biraz korku ve heyecan var.

Goze batma, en onde ve en arkada kalma, gonullu olma hic bir seye. Kimseyle kavga etme. Cins cins bir suru adam olacak, kafani bosaltip oyle git.

Bir de kiz aradasin varsa dikkat et.

Ben bedelli yaptim, kardesim askere gitti ordan bildiklerim bunlar : )

Askerlik hakkinda gercek fikirlerimi yazsam pek hos seyler cikmaz ortaya, bununla idare et artik.

Hayırlı olsun. Korkulcak bir şey yok. Heyecan gayet normal. Ben de öyleydim. Sadece çok sabırlı olman gerekiyor. Onun haricinde çok sıkılabilirsin alışma sürecinde. Nakit para olabildiğince az getir. Artık kart ile alışveriş yapılıyor kışlalarda. Askılı cüzdan al. Çorap ve atlet çok lazım olacak. Orada temizliğine olabildiğince dikkat et. Ben komando birliğindeyken çok yoruyorlardı iş gereği. O yüzden de çok terliyordum. Nerdeyse her akşam duş alıyordum. Bir de @bitwise 'nin dediği gibi kavga etmemeye dikkat et.

Gerekenler yazılmış, sana şöyle bir altın tavsiye vereceğim; askerliği bitirmek için değil yapmak için askere git, yoksa ne günler geçer nede askerlikten zevk alırsın. Askerlik yaşayarak öğrenilir. Ve unutma askerlik bir gün bitecek. Eskiden millet 24 ay yapıyordu, geçen seneye kadar 12 ay yapıyordu. 6 ay ne ki. :) Dağa taşa komando olarak düşüp, içeride hapsolanlara Allah yardımcınız olsun diyorum. Askerin en büyük düşmanı sıkıntıdır. Şehirde olsan yine haftada bir çıkıp geziyorsun. Bizim arkadaşlar vardı, yedek subay olarak gittiler, adamlar içtikleri suyun hesabını tutuyor. Karakol dağın başında gidecek yol yok, sadece helikopterle gıda ve askeri ikmal yapılıyor. Bol şans dostum.

Ne geçmişe nede geleceğe takılma asker ol askeriyenin içinde olsun kafan. Ailene kötü hiç bir şey yansıtma birde izin kullanma ben hava değişimine gitmiştim dönüşte alışmak zor oldu. Bitirdikten sonra ne kadar yorulursan yorul keşke daha eğlenceli vakit geçirseydim diyeceksin. Birde askersin köle değil hakların olduğunu bil, tabi ne olursa ol komutanına saygılı ol emredersiniz de gerekirse cimer'e şikayet et ama saygıda kusur etme. Birde merkezde olmak bence her zaman iyidir sivil hayata yakın olmak psikolojiye iyi geliyor.

Askerlik tavsiyesi gittiğin yere göre değişir. Ben Hakkari'de yaptım kısa dönem olarak. Günde 12 saat nöbet tutardım. Pazar izni, bayram seyran yoktu. Gittim, silahımı verdiler, nöbete çıktım. Nöbetten indim, arabaya binip terhis olmaya gittim. Askerliğim böyle geçti. Uzun dönem olup da benden az nöbet tutmuş tonla adam vardır. Zaman bir şekilde geçiyor ama orası kesin.

K.K.K benim görüşüm. Fazla kaytarma. Fazla konuşma. Fazla kaytarma.
Askerlik tavsiyesi gittiğin yere göre değişir. Ben Hakkari'de yaptım kısa dönem olarak. Günde 12 saat nöbet tutardım. Pazar izni, bayram seyran yoktu. Gittim, silahımı verdiler, nöbete çıktım. Nöbetten indim, arabaya binip terhis olmaya gittim. Askerliğim böyle geçti. Uzun dönem olup da benden az nöbet tutmuş tonla adam vardır. Zaman bir şekilde geçiyor ama orası kesin.

Hakkarinin neresinde yaptın. Kaça kaç.

Çoban pınar karakolu da yaptım 1991.4

Geri
Yukarı