Askerlik için tavsiyeler

Henüz askerlik yapmadım ama yapanlardan çok şey duydum. Genel olarak emirlere uyup, fazla soru sormazsan sıkıntılı bir askerlik gecirmezsin. Hicbir yerde goze batma, gruptan farklilasma. Adini cikartma. Eger 1 kere adin cikarsa, o adamlardan askerligini bitirene kadar cekersin. Ugrasmayi severler.

Bunun disinda askerlik eskiye oranla cok daha rahat. Sadece 1 gunun 5 gun gibi gectigini soyleyenler var, ona katılıyorum. Zamanın biraz zor gecer.

Sivas'da yapacaksan rahat olur. Kıslari biraz sert geciyor sadece.

6 aya düştü artık. Dedeme sormuştum baban ne kadar askerlik yaptı diye 12 sene yaptı geldi! Dedi.
Kasılacak, sıkılacak, gerginleşecek bir şey yok. Benim 1 önerim olacak, eşyalarını güzel koru, sakla.

Herkese çok teşekkür ederim zaten sorunlu bir tip değilim sessiz kendi halimde bir yapım var o konuda çok sıkıntı yaşamam gibi. Şuan ki sistem hakkında 1 ay acemilik sonrasında 5 ay yapıldığını biliyorum. Peki sizce telefon götürmeli miyim? Hırsızlıktan ve yasak olup olmaması hakkında pek bilgim yok.

Herkese çok teşekkür ederim zaten sorunlu bir tip değilim sessiz kendi halimde bir yapım var o konuda çok sıkıntı yaşamam gibi. Şuan ki sistem hakkında 1 ay acemilik sonrasında 5 ay yapıldığını biliyorum. Peki sizce telefon götürmeli miyim? Hırsızlıktan ve yasak olup olmaması hakkında pek bilgim yok.
Acemi birliğine giderken tuşlu telefona izin verilebiliyor. Benim birliğimde göz yumuyorlardı en azından. Her yer aynı olmayabilir. Bir de askercell almana zorlayabilirler. Kişisel hat normalde yasak. Onun fiyatı ise 100 liraydı zamanında. Kişisel hattı şekilde saklayıp içeri sokanlar da oldu tabi.

Acemi birliğine giderken tuşlu telefona izin verilebiliyor. Benim birliğimde göz yumuyorlardı en azından. Her yer aynı olmayabilir. Bir de askercell almana zorlayabilirler. Kişisel hat normalde yasak. Onun fiyatı ise 100 liraydı zamanında. Kişisel hattı şekilde saklayıp içeri sokanlar da oldu tabi.
O zaman götürmemek mantıklı en azından acemi birliğine kadar. Kız arkadaşım yok 3 senede yurtta kaldım ailemi özleyeceğimi sanmıyorum. Hepinize çok teşekkür ederim.

O zaman götürmemek mantıklı en azından acemi birliğine kadar. Kız arkadaşım yok 3 senede yurtta kaldım ailemi özleyeceğimi sanmıyorum. Hepinize çok teşekkür ederim.
Yine de orada görev yapan birine danışabilirsin telefon konusunu. Ben şansa bıraktım. Sen bilirsin yani. Tekrardan hayırlı olsun. Allah utandırmasın diyelim.

Yeni konular

Geri
Yukarı