Askerlik kendi kendine 2024'e kadar ertelenmiş

IslakTerlik

Kilopat
Yer
Konya
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba arkadaşlar, askerliğimi tecil ettirmek istiyorum ancak "02/07/2024 tarihine kadar ertelemeniz bulunduğundan, tekrar erteleme talebinde bulunamazsınız." şu yazı çıkıyor ertelemediğim halde kendi kendine ertelenmiş nasıl oluyor bu yardımcı olabilir misiniz? Şimdiden teşekkür ederim.

Merhaba arkadaşlar, askerliğimi tecil ettirmek istiyorum ancak "02/07/2024 tarihine kadar ertelemeniz bulunduğundan, tekrar erteleme talebinde bulunamazsınız." şu yazı çıkıyor ertelemediğim halde kendi kendine ertelenmiş nasıl oluyor bu yardımcı olabilir misiniz? Şimdiden teşekkür ederim.
Okuyorsan otomatik erteler.

Lise bitti şu an okumuyorum seneye üniversite sınavına gireceğim için ertelemek istiyordum ancak kendi kendine ertelenmiş.
Hocam askerlik durumunuz mevcut öğreniminize göre sürekli güncellenir, yani her an yoklama kaçağı durumuna düşebilirsiniz. Size tavsiyem en yakın askerlik şubesine gidip net bir cevap almanız veya gereken işlemleri yaptırmanızdır. Merak etmeyin üniversite sınavına hazırlanıyorum deyip tecil işleminizi yaptırabilirsiniz 10 dakikanızı almaz.

Şunu da belirteyim e devlet üzerinden erteleme talebinde bulunmayın hiçbir esprisi yok ben o başvuruya güvenip şubeye gitmedim az daha asker olup gidiyordum :)

Bir yükseköğretim kurumuna yerleşene kadar sizin adınıza otomatik olarak erteleme talebi oluşmaz; bunu okulunuz yapar.

Lise bitti şu an okumuyorum seneye üniversite sınavına gireceğim için ertelemek istiyordum ancak kendi kendine ertelenmiş.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hocam askerlik durumunuz mevcut öğreniminize göre sürekli güncellenir, yani her an yoklama kaçağı durumuna düşebilirsiniz. Size tavsiyem en yakın askerlik şubesine gidip net bir cevap almanız veya gereken işlemleri yaptırmanızdır. Merak etmeyin üniversite sınavına hazırlanıyorum deyip tecil işleminizi yaptırabilirsiniz 10 dakikanızı almaz.

Şunu da belirteyim e-Devlet üzerinden erteleme talebinde bulunmayın hiçbir esprisi yok ben o başvuruya güvenip şubeye gitmedim az daha asker olup gidiyordum :)

Bir yükseköğretim kurumuna yerleşene kadar sizin adınıza otomatik olarak erteleme talebi oluşmaz; bunu okulunuz yapar.

Anladım teşekkür ederim.

Sorun yok bende üniversiteye giderken 2029 yılına kadar ertelenmişti. Bıraktıktan sonra 2023'e ertelediler. Büyük ihtimal erteleme konusunda maksimum kaç kere üniversite sınavına girebileceğimiz yazıyor ve ona göre erteliyorlar. Kafaya takmaya gerek yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı