Askerlik tecil bozdurma

ibrahimmkrdg

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. 15 gün önce mezun oldum. Sistemde mezuniyetim görünüyor. Fakat e-Devlet'te yoklama başvuru kısmında tecilimi bozdururken şöyle bir soru sordu:

Ertelemenizi neden iptal etmek istiyorsunuz?
1) Hem okuyup hem askerlik yapmak istiyorum.
2) Bedelli yapmak istiyorum.

Mezuniyetim görünüyor fakat neden 1.seçenek çıktı anlamadım. Acaba başına gelen oldu mu? Yardımcı olursa sevinirim.

Arkadaşlar merhaba. 15 gün önce mezun oldum. Sistemde mezuniyetim görünüyor. Fakat e-Devlet'te yoklama başvuru kısmında tecilimi bozdururken şöyle bir soru sordu:

1) Hem okuyup hem askerlik yapmak istiyorum.
2) Bedelli yapmak istiyorum.

Mezuniyetim görünüyor fakat neden 1.seçenek çıktı anlamadım. Acaba başına gelen oldu mu? Yardımcı olursa sevinirim.
Merhaba. Bende de aynı seçenek çıktı siz ne yapmıştiniz?

Askeriye'ye düşmemiştir daha mezuniyetin. Askerlik şubesine gidip oradaki yetkileleri bu konu hakkında bilgilendirirsen daha iyi olur. Hem sormak istediklerini bu konuda daha bilgili birine sorabilirsin.

1) hem okuyup hem askerlik yapmak istiyorum.
2) bedelli yapmak istiyorum.

Kanka ne yaptın nasıl çözdün bilgilendirir misin?

Arkadaşlar bende aynı durumdan muzdaribim. Askerlik şubeye gittiğimde adam mezuniyet bilgilerini girdim dedi lakin gene mezuniyet seçeneği görünmüyor. Ne yapmalıyım bilgisi olan var mı?

Geri
Yukarı