Askerlik tecil cezası var mı?

Kastanbolu

Kilopat
Merhabalar, bu sene tecil ettirmiştim okuldan dolayı, lise son sınıftım lakin 3-4 ay önce okul bitti. Tecil duruma bakınca hala tecilli görünüyorum ama belgede tecil şartları devam ettiği sürece diyor.

Şu an tecil şartlarım devam etmiyor mu yani lise bittiği için YKS sınavına girmiştim ama tercih yapmadım, boştayım yani şu an.
Tecil şartlarım devam etmediği için otomatik iptal olması gerekmez mi?
Yoksa iptal olmuyor ve ceza olarak mı işliyor tecil şartları devam etmediği için?

Ne demek istediğinizi anlamış değilim tam olarak.

Lise bittiyse E-devlet üzerinden ertelemeye başvurup 3 yıl erteleyebilirsiniz.
Lise bitti, lise bitmeden Tecil ettirdiğimi söylemiştim zaten.
Ama verilen belgede tecil şartları geçerli olduğu sürece diyor o tecil şartlarından biride öğrenci olmak.
Şuan okulum bittiği için tecil şartları geçerli değil iptal olması gerekmiyor mu otomatik e-devlet tecil bölümünün?
Ne demek istediğinizi anlamış değilim tam olarak.

Lise bittiyse E-devlet üzerinden ertelemeye başvurup 3 yıl erteleyebilirsiniz. O sırada da üniversiteye kazanırsınız.
Anlaşılmayacak bir şey yok aslında sanırım bu konuda bilginiz yok ondan.

Son düzenleme:
Merhabalar, bu sene tecil ettirmiştim okuldan dolayı, lise son sınıftım lakin 3-4 ay önce okul bitti. Tecil duruma bakınca hala tecilli görünüyorum ama belgede tecil şartları devam ettiği sürece diyor.

Şu an tecil şartlarım devam etmiyor mu yani lise bittiği için YKS sınavına girmiştim ama tercih yapmadım, boştayım yani şu an.
Tecil şartlarım devam etmediği için otomatik iptal olması gerekmez mi?
Yoksa iptal olmuyor ve ceza olarak mı işliyor tecil şartları devam etmediği için?
Aynısının benzerini yaşadım bir sorun olmadı. Bırak süresi bitsin.

Söylediğin kadarıyla ceza falan almıyorsunuz. Fakat lise diplomasıyla tecil ettirdiğinizde ''xx.xx.xx tarihine kadar askerle ilişiliği bulunmamaktadır'' diye belgede yazması gerekiyor diye biliyorum.

Söylediğin kadarıyla ceza falan almıyorsunuz. Fakat lise diplomasıyla tecil ettirdiğinizde ''xx.xx.xx tarihine kadar askerle ilişiliği bulunmamaktadır'' diye belgede yazması gerekiyor diye biliyorum.
Evet dediğiniz gibi yazıyor ama demek istediğim o belge üzerinde askerlik ile ilişkili olmadığı takdirde tecil devam ediyor diyor.
Şimdi ben tecili bozsam bu 4 aydır boşta olduğum görünürse ceza vermesinler ondan çekiniyorum?

Sorun olmaz. Bekleyebilirsin.

Okulu genelde 1 sene falan daha uzun düşünerek 1 sene veya bir süre daha ileriye atarlar. Hemen gitmek istemiyorsan o süre sonuna kadar takıl, sonra gidersin.

Millet kaçak geziyor.

Geri
Yukarı