Askerlik tecili üniversteyi bıraktıktan ne kadar sonra gelir?

Noth

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar ben bu sene üniversite tercihine beraber ön lisans bölümüne girdim fakat bazı nedenlerden dolayı ayrılmak zorunda kaldım. Daha 1 ay geçmedi okulda okuduğum süre boyunca. Aklıma takılan bir soru oluştu. Ben 2002 doğumluyum 2022 Mayıs ayında 20 yaşında olacağım bu durumda bana askerliğe çağrılma ile ilgili bir şey gelecek mi? Yorumlarınız için şimdiden teşekkürler.

Çağırma durumu bilmiyorum fakat en rahat ve kesin çözüm Açıköğretime kayıt olman bu sene kayıt yaptırdıysan eğer bu sene öğrenci olarak gözükeceğin için çağırılacağın düşünmüyorum :)

Çağırma durumu bilmiyorum fakat en rahat ve kesin çözüm açıköğretime kayıt olman bu sene kayıt yaptırdıysan eğer bu sene öğrenci olarak gözükeceğin için çağırılacağın düşünmüyorum :)

Tekrardan üniversite sınavına hazırlanacağım bu sene kendi şehrimde.

Okul ile ilişiğin kesildikten sonra tecil bozuluyor. e-Devlet üzerinden takip edebiliyorsun.

e-Devlet'den askerlik durumu sorgulama ve tecil işlemleri yapılabiliyor bak istersen.

Teşekkür ederim e-Devlet üzerinden sorguladığımda bu yılın sonunda sona eriyormuş askerlik şubesine gittiğimde bunu uzatabilirim değil mi? Çünkü üniversiteye gitmek istiyorum tekrardan.

Yanlış bilmiyorsam 2 sene uzatma hakkı veriyorlar. Mezun olduktan sonra ben uzatabildim. Şube size daha detaylı bilgi verecektir.

Teşekkür ederim e-Devlet üzerinden sorguladığımda bu yılın sonunda sona eriyormuş askerlik şubesine gittiğimde bunu uzatabilirim değil mi? Çünkü üniversiteye gitmek istiyorum tekrardan.

Bildiğim kadarıyla şubeye gitmene gerek yok tecil başvurusu da e-Devlet'den yapılıyor artık yanlış bilmiyorsam.

Yeni konular

Geri
Yukarı