Askerlik Tecilili bozulur mu?

Ozan J

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar selam. Tecil 2025'e kadardı. Ama aşağıdaki şey kafama takıldı. Bu tecil otomatik olarak bozulur mu? Benim normalde bu yıl AÖF'de son yılım. Problem olur mu? Eskiden bu kadar kisa değildi yazı. Değiştirmişler bu ekranı.

Dosya Ekleri

• IMG_20211024_142539.jpg
    IMG_20211024_142539.jpg
    37,1 KB · Görüntüleme: 229
Son düzenleyen: Moderatör:
Ben mezun olduktan sonra tecil bozdurmuştum. Ama bozdurmasaydım da 1 sene boyunca tecil yapma hakkım vardı. Tabi yasa değiştiyse orasını bilemem. Bence askerlik şubesine gidip oradan bilgi alın en güncel bilgiyi onlar size verecektir.

Ben mezun olduktan sonra tecil bozdurmuştum. Ama bozdurmasaydım da 1 sene boyunca tecil yapma hakkım vardı. Tabi yasa değiştiyse orasını bilemem. Bence askerlik şubesine gidip oradan bilgi alın en güncel bilgiyi onlar size verecektir.
Valla kafam allak bullak. Adam akıllı bilgide yok internette :) . Çalışıyoruz ve zorundayız. Uzatmam gerek birşekilde. Saolasın.

Okula kayıtlı olduğunuz sürece askerlik sorun olmaz. E devletten takip edebilirsiniz. Tecil hakkınız varsa kullanabilmeniz için okuldan kaydınızı sildirmenizi isterler. Bu sene son yılınız ise açıköğretime yahut bir üniversiteye tekrardan kayıt olup uzatabiliyorsunuz. Kayıtlı olduğunuz belgeyi askerlik şubesine getirmelisiniz. Dikkat edin yoklama kaçağı gözükmeyin yoksa para cezası kesilir.

Geri
Yukarı