Askerlik tecilini ne zaman yapılmalı?

Emiroo

Hectopat
19 yaşındayım ocak ayında askerlik geliyor fakat uzatıp üniversiteye hazırlanmak istiyorum. e-Devlet üzerinden "herhangi bir eğitim bilgisi bulunmuyor" yazdığı için tecil ettiremiyorum ne yapmam gerekiyor? Ayrıca bunu ne zaman yapmam gerekiyor yarın mı gitmem lazım ocak ayında mı?

Bizim dönemimizde yaş geldiğinde koşulsuz ve şartsız 3 yıl uzatabilme hakkı vardı.
Bir askerlik şubesi ile görüşüp bunu konuşmanı öneririm eğer o hala geçerliyse 3 yıl uzatıp üniversitene rahatça hazırlanabilirsin.

Bizim dönemimizde yaş geldiğinde koşulsuz ve şartsız 3 yıl uzatabilme hakkı vardı.
Bir askerlik şubesi ile görüşüp bunu konuşmanı öneririm eğer o hala geçerliyse 3 yıl uzatıp üniversitene rahatça hazırlanabilirsin.
komutan ile görüştüm 3 yıl sana dokunmayız dedi ama ne zaman gideyim bilmiyorum askerlik kağıdının gelmesi mi lazım

lise tecilimi kullandim ben 3 senelik. Ocak ayında tecilim bitiyor Şimdi ben sınava girsem üniye gidince üniversite için tekrar tecil edilir mi lütfen yanıt versen çok merak ediyorum.

Askerdeyken mi üni sınavına gireceksiniz?
@Avenger yok benim bu senenin sonunda Ocak ayı askerlik uzatmam bitiyor ben yoklama kaçağı olsam sınava kadar ya da askerlikten 1 sene erteleme alsam (kilom az diye) üni kayıt yapar mı ve üniye gidince tekrar tecil edebilir miyim askerliği? ikinci tecil olur mu sonuçta bir tecil hakkı var ve ben onu kullandim

@Avenger yok benim bu senenin sonunda Ocak ayı askerlik uzatmam bitiyor ben yoklama kaçağı olsam sınava kadar ya da askerlikten 1 sene erteleme alsam (kilom az diye) üni kayıt yapar mı ve üniye gidince tekrar tecil edebilir miyim askerliği? ikinci tecil olur mu sonuçta bir tecil hakkı var ve ben onu kullandim
Eğitime devam ettiğiniz için yapabilirsiniz diye biliyorum. Yoklama kaçağı olmak ileride sicilde gözükmüyor mu? Benim bir yakınımın dosyasında görmüşlerdi o yüzden soruyorum bilmiyorum.

Geri
Yukarı