Askerlikten sonra yıprandım

Bu ülkede öğretmenlerimden, abilerimden, akrabalarımdan askerlik hakkında duyduğum tek şey ayak işleri yapmak. Rütbesi yüksek olan size ayak işlerini yaptırıyormuş, üniversite mezunu falansanız biraz daha kolay iş yaptırıyorlarmış. Saçmalıktan başka bir şey değil. Bence zorunlu askerlik kalkmalı onun yerine belirli bir yaşta silah kursları gibi bir uygulama gelmeli.

Bu ülkede öğretmenlerimden, abilerimden, akrabalarımdan askerlik hakkında duyduğum tek şey ayak işleri yapmak. Rütbesi yüksek olan size ayak işlerini yaptırıyormuş, üniversite mezunu falansanız biraz daha kolay iş yaptırıyorlarmış. Saçmalıktan başka bir şey değil. Bence zorunlu askerlik kalkmalı onun yerine belirli bir yaşta silah kursları gibi bir uygulama gelmeli.
Katılıyorum. 6 ay zaman israfı.

Nasipse bu kış 3. kontrole gireceğim kilodan muafım. Size de geçmiş olsun hocam.
İçimden geçtiler. Acemi birliğinde cehennem taburundaydım. Koğuşun %75'i doğuluydu. Her yer ayak kokuyordu. Rezillik diz boyu. Yani arkadaşlar gerçekten biz Türkler bu ülkede iyice azınlık olmaya başladık. Usta birliğinde haberciydim ama yapmadığım şey kalmadı. Tuvalet temizliği mop iç dış mıntıka çay servisi komutanın odası temizliği yani eğitim falan yok. Komutanın ameleliğini yapiyorsunuz tamamen.

Düşünsenize piyasa analizi gerektiren veya teknoloji ile ilgili bir işte çalışıyorsunuz ve paranız yetmediği için mecburen 6 ay gidiyorsunuz, o 6 ayda o kadar çok yeni gelişme olabilir ki...

Evet çok haklısınız.

İçimden geçtiler. Acemi birliğinde cehennem taburundaydım. Koğuşun %75'i doğuluydu. Her yer ayak kokuyordu. Rezillik diz boyu. Yani arkadaşlar gerçekten biz Türkler bu ülkede iyice azınlık olmaya başladık. Usta birliğinde haberciydim ama yapmadığım şey kalmadı. Tuvalet temizliği mop iç dış mıntıka çay servisi komutanın odası temizliği yani eğitim falan yok. Komutanın ameleliğini yapiyorsunuz tamamen.

İnşallah gitmem o zaman ben ya muaf olurum. Allah büyük.

Her alanda rezillik diz boyu hocam ya. Çok üzülüyorum halimize kendi vatanımızda hissettiğimiz şeylere bak. Adamlar iklim gibi şeyleri konuşurken biz hala askerlikte ayak işleri yapmak zorunda bırakılıyoruz, yok şu türbanlı sen değilsin, o müslüman, kafir, yok onu giyemezsin... Resmen çıldırmak üzereyim. Cahilliğe karşı verdiğimiz savaş ne zaman bitecek çok merak ediyorum.

Şunu da söylemek istiyorum. Vatan millet fasa fisoymuş arkadaşlar. Askere gitmeyin. Usta birliğinde torpilli olmayan bi bendim. Geriye kalan herkes benden rahattı sonradan anladım. Gidin görün nepotizm nasıl bir şey..

Siyasal İslam'a hizmet edeceğinize gidin çürük alın.
Hocam ben son yıllara kadar çok ümitliydim, gitmeyeceğim diyordum fakat artık gitmeye çok kararlıyım bu ülkeden. Vatan falan hikaye olmuş artık.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı