Aslan balığı yenilebilir mi?

EmreLds

Kilopat
Makaleler
5
2-3 gün önce uzun zamandır yapmadığım balık avına çıktım. (Tabii bu işlerde profesyonel bir arkadaşım ile.) Zıpkın ile 4-5 tane Aslan Balığı avladı arkadaşım. Bazıalrını bana verdi bunların iğnelerini ve pullarını ayıklayarak mangalda pişirebilirsin dedi. Bayağı zehirli bir balık ben de biliyorum, böyle bir video gördüm.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu işlerde usta birisi detaylıcana anlatabilir mi?

Detaylıca anlatılsa bile zehirli bir balık var ortada, yapılacak bir hata can sıkabilir. Bu balığı temizlemeyi bilen birine yaptırsan daha iyi olabilir, illa kendim yaparım diyorsan da bütün dikenlerini ve gövdeye bağlandığı yeri özenle kes. Fileto da çıkarabilirsin bu videodaki gibi.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Detaylıca anlatılsa bile zehirli bir balık var ortada, yapılacak bir hata can sıkabilir. Bu balığı temizlemeyi bilen birine yaptırsan daha iyi olabilir, illa kendim yaparım diyorsan da bütün dikenlerini ve gövdeye bağlandığı yeri özenle kes. Fileto da çıkarabilirsin bu videodaki gibi.

Teşekkür ederim.

2-3 gün önce uzun zamandır yapmadığım balık avına çıktım. (tabii bu işlerde profesyonel bir arkadaşım ile.) Zıpkın ile 4-5 tane aslan balığı avladı arkadaşım. Bazıalrını bana verdi bunların iğnelerini ve pullarını ayıklayarak mangalda pişirebilirsin dedi. Bayağı zehirli bir balık ben de biliyorum, böyle bir video gördüm.
bu işlerde usta birisi detaylıcana anlatabilir mi?

Aslan balığı yenebilir ama yerken korkudan gidebilirsin.

Bütün dikenlerini ve bağlantı bölgelerini dibine kadar kes.
Ve bana kalırsa profesyonel birinden yardım al.

Yeni konular

Geri
Yukarı