Aslımlar Yulaf Ezmesi'ni Yenilebilir Hale Getirme Rehberi

egenalbandit

Kilopat
Selamlar herkese. Geçen gün Recep Baltaş'ın konusu'nda gördüğüm yulaf ezmesini fiyatı sebebiyle aldım. Böyle bir uyarıyı gördükten sonra niye aldın diye soracak olursanız; yulafı genelde un haline getirerek kurabiyelerde kullanıyorum, yani yenilmeyecek durumda çıksa da boşa gitmeyecekti.
1.png

2 gün önce elime ulaştı kargo. Denildiği gibi diri bir yapısı var; Lifalif gibi yoğurdun, sütün içerisinde yumuşamıyor. Bu benim için bir eksi değil, yerken yumuşamasını sevmediğimden dolayı normalde Kelloggs Yulaf Ezmesi alıyordum zaten.
Tatlandırma kısmına geçeyim, gerekli malzemeler:
---> Yoğurt
---> Pekmez/Bal
2.jpg
3.jpg

Aslında çok da anlatılacak bir şey yok, isteğinize göre malzemeleri koyup karıştırıyorsunuz :D
Bugün pekmez yerine bal koyarak denedim, güzel oldu, size de tavsiye ederim.

Sonuç:
Tadı o kadar da kötü değil ama içinden saman sapı gibi şeyler çıkıyor, hoş değil. Bu sebepten yemek için almak çok mantıklı değil.
Dediğim gibi, ben büyük çoğunluğunu un yaparak kullanacağım. Siz de kurabiye/kek tariflerinizde kullanmak için alabilirsiniz.

Sayın @Recep Baltaş, gün içindeki aktivitenizi bilmiyorum ama ben genelde ara öğün olarak veya akşam karnım acıktığında tüketiyorum, 1.73 boyunda 60 kiloyum. Yani pekmez konusunda çok korkunuz olmasın. Bu saate kadar çöpe atmadıysanız ya da birine yollamadıysanız yazdıklarımı denemenizi tavsiye ederim :)

Yeni konular

Geri
Yukarı