Asosyallikte suç kimde?

ÖnemsiBiri

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba bugün asosyallik hakkında biraz konuşmak istiyorum. Ben biraz asosyal bir insanım. İnsanlar bana neden sosyal olmadığımı söylüyor ve bana hasta mısın diye soruyorlar. Birazcık sosyal olunca da başka bir şey diyorlar. Sonra sen niye asosyalsin. Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Suç asosyal insanlarda mı yoksa çevrelerinde mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba bugün asosyallik hakkında biraz konuşmak istiyorum. Ben biraz asosyal bir insanım. İnsanlar bana neden sosyal olmadığımı söylüyor ve bana hasta mısın diye soruyorlar. Birazcık sosyal olunca da başka bir şey diyorlar. Sonra sen niye asosyalsin. Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Suç asosyal insanlarda mı yoksa çevrelerinde mi?

Efe Aydal'dan alıntı: "Erkeklerin babalarının arabalarını çaldığını söyleyip eşekliğini övdükleri, sigarayı övüp sigara içince havalı olduklarını sandıkları ve kızların da bu erkekleri alfa sanmaları bizi yani sorgulayan insanları asosyalliğe itiyor bizim bu insanlarla konuşacak birşeylerimiz yok bunlar cahil insanlar onlar işe gidip çalışırlar biz evden iki kod yazarız bu insanlar bize oh yaptığın iş ne güzelmiş oturduğun yerden para kazanıyorsun derler." Yani kısacası ben de asosyalliği Efe Aydal gibi topluma bağlıyorum.

İnsanların sahteliğinden vb. gibi nedenlerden asosyal olmayı tercih ediyorsan suçlu değilsin ama içine kapanık biri isen sosyalleşmelisin.

Bende asosyalim mesela kızlarla çok konuşmuyorum.Sevgili işleriyle uğraşmıyorum.
Bunun sebebi galiba özgüven.Mesela benim özgüvenim kendimde yeni bir gelişme olunca artıyor.Mesela koluma saat takmıştım o gün hiçbir sorun yaşamadım ta ki saatin pili bitene kadar.
Yazarken kendime güldüm.

Yeni konular

Geri
Yukarı