ASP.net ile SQL Server iki sayı arasındaki girdileri almak

Sinan Uğurlu

Kilopat
Yer
Datacenter
Daha fazla  
Meslek
Yazılım ve Ağ Altyapı Danış.
ASP.NET ile bir site hazırlıyorum. Basitçe SQL server'daki iki sayı arasındaki 10 kaydı istiyorum. Aşağıdaki kod işimi çözdü ancak şöyle bir sorun var, Örn; veritabanında 40-50 arasındaki kayıtları almak istiyorum, ancak 45 ve 46. ID veritabanında yok ise bana 8 adet kayıt gösteriyor. Benim istediğim bunları ID'ye göre değilde direkt kayıt sayısı olarak almak. Yani 40.sıradaki ile 50. sıradaki kaydı almak.

SQL Sorgusu
SQL:
SqlCommand comm = new SqlCommand("SELECT id, tur, firma, departman, baslik, aciklama, tarih, ekleyenn FROM kayitlar WHERE id between '" + ilkkayit + "' AND '" + ilkkayitarti + "'", baglan);

Döngüde Kullandığım Genel Kodlar
ASP.net:
SqlCommand comm = new SqlCommand("SELECT id, tur, firma, departman, baslik, aciklama, tarih, ekleyenn FROM kayitlar WHERE id between '" + ilkkayit + "' AND '" + ilkkayitarti + "'", baglan);
                        SqlDataReader reader;
                        try
                        {
                            reader = comm.ExecuteReader();
                            icerikler.DataSource = reader;
                            icerikler.DataBind();
                            reader.Close();
                        }
                        catch
                        {
                            Page.ClientScript.RegisterClientScriptBlock(this.GetType(), "Veritabanı Hatası", "<script>alert('Kayıtlar veritabanından alınırken hata oldu. Sistem yöneticinizle iletişime geçiniz.');</script>");
                        }

Neden Entity Framework kullanmıyorsun?

Eğer bunla yapmak istiyorsan SQL sorgusunda indexleme yaptığın yere TOP X yazman lazım.

Entity Framework öğrenmedim henüz, ASP.net'ede yeni başladım zaten. TOP komutunu zaten kullanmıştım, ancak sorunumu çözmemişti. Ancak başka bir şekilde hallettim, teşekkürler.

Geri
Yukarı