Aspire 5745G BIOS Güncelleme Sonrası Siyah Ekran

TalipOren

Femtopat
Daha fazla  
Herkese iyi forumlar.

Uzun zamandır Technopat'ı sosyal medyadan forumdan takip ediyordum. Foruma kayıt olup konu açmak bu güne nasipmiş.

ACER 5745G model laptopum var. BIOS güncelleme ihtiyacı duydum. Lakin güncelleme sonrası laptop yeniden başladı ama ekran hiç gelmedi.
Boot ekranı dahil hiç görüntü gelmiyor. Ama Windows başlama sesini alıyorum. Windows açılıyor. HDMI ile TV'ye bağladım oradan da görüntü alamadım.
İnternetten araştırıp USB ile BIOS'u güncellemeyi denedim. Bütün yönergeleri adım adım izlememe rağmen başaramadım. Belki de bir yerde yanlış yaptım.
Belki aynı sorun ile karşılaşan, çözüm bulan, konu hakkında bilgisi olan arkadaşlar vardır. Paylaşırlar ise sevinirim.

Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Herkese iyi forumlar.

Uzun zamandır Technopat'ı sosyal medyadan forumdan takip ediyordum. Foruma kayıt olup konu açmak bu güne nasipmiş.

ACER 5745G model laptopum var. BIOS güncelleme ihtiyacı duydum. Lakin güncelleme sonrası laptop yeniden başladı ama ekran hiç gelmedi.
Boot ekranı dahil hiç görüntü gelmiyor. Ama Windows başlama sesini alıyorum. Windows açılıyor. HDMI ile TV'ye bağladım oradan da görüntü alamadım.
İnternetten araştırıp USB ile BIOS'u güncellemeyi denedim. Bütün yönergeleri adım adım izlememe rağmen başaramadım. Belki de bir yerde yanlış yaptım.
Belki aynı sorun ile karşılaşan, çözüm bulan, konu hakkında bilgisi olan arkadaşlar vardır. Paylaşırlar ise sevinirim.

Teşekkürler.
BIOS'u nereden güncelledin?

Bilgisayarın pilini, DC adaptörünü çıkartıp bir USB aygıt bağlayın, 1 dk gibi açma tuşuna basılı tutun. Eğer açılmaz ise aynı işlemi BIOS pilini çıkartıp denemeniz lazım , eğer oda olmaz ise çipi söküp BIOS yazılması lazım eğer ki tek sorun BIOS ise kolay gelsin.

Windows açılıyorsa BIOS menüsüne de girebilmesi gerekir. Açma tuşuna basın F2 tusuna tıklayarak BIOS'a girin, ayarları sıfırlamak için F9 ardından Enter'a basın sonra F10 enter yani kaydet ve çık yapın, bunu ekran olmadan yapacağınız için son basamakta PC'nin kapanıp geri açılması lazım yine açılmaz ise BIOS çipine BIOS yazılması gerekir bunuda ancak servisler yapabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı