Aspire E5 571G-568S laptop açıldıktan birkaç saniye sonra kendiliğinden kapanıyor

SteelEagle

Decapat
Daha fazla  
RAM
Kingston 8 GB 1600 MHz
SSD veya HDD modeli
Samsung Evo 860 250 GB SSD
Ekran kartı
Nvidia Geforce 820M
İşlemci
İntel İ5 4210U
Merhabalar. Laptopumun fanı eskidiği için sesli çalışıyordu ben de değiştirmeye karar verdim. Bugün yeni fanı alıp taktım pc yi açtım sorunsuz çalışıyordu. Sonra açmışken temizleyeyim dedim ve tüm parçaları söküp sildim Termal macunu da yeniledim. Sonra tekrar toplayıp dendiğimde bilgisayar açılmadı güç ışığı yaklaşık 3 saniye yanıyor ve geri sönüyor. Fan ve HDD dönmüyor ekrana da görüntü gelmiyor. Diğer donanımları (SSD, HDD, Ram) çıkartıp tekrar denedim değişen bir şey olmadı. Sorun neden kaynaklanıyor olabilir? Termal macun bittiği için biraz az sürüm o yüzden olabilir mi? Ama o zaman en azından fan dönerdi diye düşünüyorum. Sizin düşünceleriniz nelerdir?

Pc özellikleri:
Acer Aspire E5 571G-568S
İntel İ5 4210U işlemci
2 GB Nvidia GeForce 820M ekran kartı
1 x Kingston 8 GB DDR3 1600 MHz ram
Samsung 860 Evo 250 GB SSD

Merhabalar. Laptopumun fanı eskidiği için sesli çalışıyordu ben de değiştirmeye karar verdim. Bugün yeni fanı alıp taktım pc yi açtım sorunsuz çalışıyordu. Sonra açmışken temizleyeyim dedim ve tüm parçaları söküp sildim Termal macunu da yeniledim. Sonra tekrar toplayıp dendiğimde bilgisayar açılmadı güç ışığı yaklaşık 3 saniye yanıyor ve geri sönüyor. Fan ve HDD dönmüyor ekrana da görüntü gelmiyor. Diğer donanımları (SSD, HDD, Ram) çıkartıp tekrar denedim değişen bir şey olmadı. Sorun neden kaynaklanıyor olabilir? Termal macun bittiği için biraz az sürüm o yüzden olabilir mi? Ama o zaman en azından fan dönerdi diye düşünüyorum. Sizin düşünceleriniz nelerdir?

Pc özellikleri:
Acer Aspire E5 571G-568S
İntel İ5 4210U işlemci
2 GB Nvidia GeForce 820M ekran kartı
1 x Kingston 8 GB DDR3 1600 MHz ram
Samsung 860 Evo 250 GB SSD
Kısa devre var. Statik elektrikten hasar almadığını umuyorum, iyice bir kontrol et anakartı. Birbirlerine değen bir şeyler var mı bir bak.

Gözle kontrol ettim herhangi bir sıkıntı gözükmüyor. Statik elektrikten dolayı bi arıza olduysa geri dönüşü olmaz mı?
Donanıma fazla hakim değilim, yanlış yönlendirmek istemem, fikir belirtiyorum sadece. Çıkarılabilir parçaların hepsinin yerine düzgünce oturtulduğuna emin miyiz?

Donanıma fazla hakim değilim, yanlış yönlendirmek istemem, fikir belirtiyorum sadece. Çıkarılabilir parçaların hepsinin yerine düzgünce oturtulduğuna emin miyiz?
Evet eminim birkaç defa söküp tekrar taktım kontrol ettim her şeyi ama değişen bişey olmadı. En kısa sürede başka bi ram ile tekrar deneyeceğim ama Anakart gitti diye tahmin ediyorum
Başka ram ile de denedim sorun yine çözülmedi. Son çare bilgisayarcıya götürdüm ve 400₺ karşılığında bilgisayarım tamir oldu şu an sorunsuz kullanıyorum. Nasıl bir tamir yapıldığını detaylı halde sormama rağmen bilgisayarcı yalnızca anakart tamiri ve bios yüklemesi yapıldığını söyledi. İlerde bilgisayarın içini açtığımda bakacağım bakalım gerçekten anakart üzerinde bi tamir işlemi yapılmış mı

Son düzenleme:

Geri
Yukarı