Aspire E5-571g için RAM tavsiyesi

BlackLion

Kilopat
Selam, eski Aspire E5-571g laptopumu canladırmak için RAM arayışındayım, teknik bilgim pek olmadığı için 3 link bırakacağım. Bilgi sahibi arkadaşların tavsiyelerini, yorumlarını bekliyorum teşekkürler.

1. https://www.hepsiburada.com/hynix-8...6afr8a-pb-notebook-ram-1-35v-pm-HBC00000YRDKO / direkt firmanın kendi satış mağazası gibi gözüküyor.

2.
GSKILL 8GB Value DDR3L 1600Mhz CL11 1.35V Tek Modül Notebook Ram fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da / üstekinin aynısı gibi, farklılık var mı emin değilim.

3.
SKHYNİX Sk Hynix 8 Gb Ddr3 Pc3l-12800s Notebook Ram Fiyatı, Yorumları - Trendyol / Hynix ile arasında ne gibi farklılıklar var pek anlamadım.

Laptopun detaylı tüm bilgilerine linkten indirmeden ön izlemeli PDF olarak ulaşabilirsiniz => Aspire E5-571G.pdf

Dosya Ekleri

• Aspire E5-571G.jpg
    Aspire E5-571G.jpg
    117,6 KB · Görüntüleme: 18
  • Aspire E5-571G.pdf
    2,8 MB · Görüntüleme: 64
Son düzenleyen: Moderatör:
@claus Yorumun için teşekkür ederim, aslen elimde 2080 li bir sistem var ama belli bir arıza sebebi ile kullanamıyorum şahsen belli bir doyuma ulaştığım ve gereksiz güç kaybı, masraf olarak gördüğüm için de bu laptop dan bazı işlerimi rahatlıkla şuan bile gördüğüm için masraf etmek istemedim. Hynix üst düzey olmasa bile boş bir üretici olmadığını belirtiyor gibi gördüm kullanıcıların, işin detayını bilen aydınlatırsa sevinirim. İşin özüne gelirsem benim bu kadar fiyat farkı sonucu alacağım performans ve diğer + değerler nelerdir ? neden düşük fiyat değil de yüksek fiyatlıyı almalıyım ? eski bir bilgisayar için bu kadar masraf gerekli mi ? fikrini, fikrinizi belirtirseniz sevinirim teşekkürler.

Şimdi şöyle açıklayayım. X marka laptop ve Y marka laptop olsun. CPU,GPU RAM vb. aynı olsun. Y marka çok kaliteli olmadığı için kağıt üstünde aynı özelliklerde olsa bir süre sonra sorunlar yaşamaya başlayacakken X marka laptop ile sorunsuz şekilde kullanmaya devam edecek. Kalite önemli kısaca. Ayrıca aynı marka ve önerilen RAM olması'da önemli. Onun için o önerdiğim RAM'i önerdim size. Diğerlerinde illa sorun yaşacaksınız diye bir şey yok ama sağlıklı olan benim önerim. Tercih sizin :)

@claus Bilgilerini paylaştığın ve döndüğün için sağol 😊, işi kurcaladıkça şunlar bunlar çıkıyor mesela Bigboy markasına denk geldim içeriğinde Samsung ile bağının olduğunu belirtiyor form dan bir arkadaş ama Kingston da Micron, Hynix, Nanya ile bağları olduğunu söylemiş bu durum da insanın aklını karıştırıyor. Bu konu ile alakalı bir yorumun olursa sevinirim teşekkürler.

@claus Bilgilerini paylaştığın ve döndüğün için sağol 😊, işi kurcaladıkça şunlar bunlar çıkıyor mesela Bigboy markasına denk geldim içeriğinde Samsung ile bağının olduğunu belirtiyor form dan bir arkadaş ama Kingston da Micron, Hynix, Nanya ile bağları olduğunu söylemiş bu durum da insanın aklını karıştırıyor. Bu konu ile alakalı bir yorumun olursa sevinirim teşekkürler.
Yani açıkcası yukarı'da belirttim. Gerisi size kalmış :)

@claus Eyvallah, benim için güzel bir aydınlanma oldu edindiğin bilgiyi paylaştığın için teşekkür ederim tekrardan, sağol. Umarım aklında soru işaretleri oluşan arkadaşların da fikir ve bilgi edinebileceğini sanıyorum, daha farklı düşünceleri olan bilgi sahibi arkadaşların da ekstra düşüncelerini belirtmelerini rica ediyorum. :)

Geri
Yukarı