Aspire M3800 RAM yükseltme

Anakartınız nedir? Başka RAM takılı mı? Takılı ise CPU-Z üzerinden Memory ve SPD kısımlarının fotoğrafını paylaşın.

Anakartınız nedir? Başka RAM takılı mı? Takılı ise CPU-Z üzerinden Memory ve SPD kısımlarının fotoğrafını paylaşın.

Anakartım Aspire M3800 2 adet 2 GB RAM takılı. Bunları çıkarıp 2 adet 4 GB RAM takmak istiyorum

Bu spd
1603355874221.png

1603355890886.png
Buda memory

Son düzenleme:
En fazla 800 MHz RAM takabiliyorsunuz. 1333 bile taksanız, anakartınız 800 MHz desteklediğinden dolayı 800 MHz olarak çalışacaktır.

Emin olmak için bir de mainboard kısmını paylaşabilir misiniz?

1603356211764.png

Ben ilk attığım linkdeki RAM'den 2 adet sipariş etmiştim gelmesi yakındır. Onları takınca uyma sorunu gibi şeyler olur mu bir de RAM soketlerine uyar mı sorun çıkar mı?

Son düzenleme:
Eki Görüntüle 710665

Ben ilk attığım linkdeki RAM'den 2 adet sipariş etmiştim gelmesi yakındır. Onları takınca uyma sorunu gibi şeyler olur mu bir de RAM soketlerine uyar mı sorun çıkar mı?
Büyük ihtimalle çalışır. Fakat dediğim gibi, anakart 800 MHz desteklediği için o hızda çalışacaktır her ikisi de.

Büyük ihtimalle çalışır. Fakat dediğim gibi, anakart 800 MHz desteklediği için o hızda çalışacaktır her ikisi de.

Yardımlarınız için teşekkürler
Son bir şey soracağım RAM'i taktığımdan sonra ekran kartı gibi bir şeyler yüklemem gerekirmi ya da yapmam gereken bir şeyler var mı?

Yeni konular

Geri
Yukarı